Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Spalania Ekogroszku I Jego Nadmiar - Potrzebna Pilna Pomoc.


Djalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od wczoraj mam wielki problem ze spalaniem ekogroszku ( Czy to czeski, Tani Opał czy to inny ) w swoim piecu.
Mianowicie nie chce on się spalać, przez co robi się jego nadmiar tam gdzie zostaje on podawany i sterownik załącza alarm o braku wzrostu temperatury. Niestety nie dzieje się to regularnie, wczoraj zdarzyło się to 3 razy w nocy, dzisiaj nad ranem no i dosłownie przed chwilą,dlatego lekko wkurzony takim zachowaniem kotła piszę ten temat.Piec oczyściłem, rozpalałem ponownie ale problem nadal występuje.

Piec Komfort 18 KW ustawiony następująco:

Czas podawania: 16 sekund
Czas przerwy: 60 sekund
Bieg dmuchawy: 3 czy jak kto woli 30%
Podtrzymanie: co 5 minut ( Ale to raczej jest mało ważne w tej sytuacji )
 

Może ktoś pomóc ? Podziękuje z góry !

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mniej 10 na 70 lub 80. Raz miałem mokry groszek tragedia miałem 150 na 20 a i tak robiły się spieki. Ja już trochę poleżał to bez problemu 50 na 10 dmuchawa 30 procent i gra . Był luzem . Mokry potrzebuje czasu na retorcie żeby się ogrzał wysechł i się zapalił i w końcu spalił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Te 16 sekund podawania to jakos duzo. Sprawdz droznosc napowietrzania. Tez czy ten wentylator wogole cos dmucha bo moze na drabice lopatki oklejone kurzem na maxa. A jezeli slaby opal troche wiecej powietrza. Nie napisales  ile ten kociol ma lat. Jezeli juz taki nowy nie jest to sprawdz tez w jakim stanie jest slimak. Czy sie po prostu nie wytarl. 

Innym bardzo prozaicznym powodem wygasania w retorcie moze byc kondensator rozruchowy motoreduktora. Dziesiec razy zadziala i  rozbiega silnik a jedenasty nie. Jezeli w takim przypadku ustawiony jest krotki czas oczekiwania na wzrost temp to zaraz wystepuja alarmy.

 

Niewiem jaki tam sterownik masz. Ale podtrzymanie co piec minut? to chyba stanowczo za czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.