Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Paliwo Stałe 45Kw A Średnica Rur Wyjścia I Powrotu


shox

Rekomendowane odpowiedzi

Wita.Posiadam piec na paliwo stałe o mocy 45kw(heinztehnik Qplus)Ma on ogrzać dom o powierzchni urzytkowej 320m.Parter 150m podłogówka piętro 50 m podłogówka(łazienka) reszta 4 grzejniki,zasobnik cwu 300l

Dopływ i odpływ wody z kotła jest wykonany z rur z gwintem zewnętrznym G 1 ½”.Jakich średnic rur(miedz) zastosować w tym przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Przesadziłeś z mocą kotła. Dla przykładu podam iż mój 28 kW ogrzewa 200 m2 podłogą + 100 m2 grzejnikami oraz zbiornik CWU 400 litrów.

Wyjścia z kotła także mam 1 ½” i za kotłem zainstalowałem trójnik o tej średnicy i wpiąłem dwie rury do niego: Cu35 jako rura bezpieczeństwa do naczynia (od góry) i Cu28 jako rura do zasilania wymiennika i wężownicy zbiornika CWU. Na powrocie zredukowałem rurę do Cu35 i połączyłem: rurę wznośną z naczynia (od dołu) Cu28 z rurą powrotną z wymiennika i wężownicy zbiornika CWU także Cu28. Pompę mam na powrocie przed trójnikiem.Za wymiennikiem także mam rury Cu28, które rozdzielają się na dwa obiegi: grzejnikowy i podłogowy. Od pomp do rozdzielaczy mam rury Cu28. Od rozdzielaczy do grzejników PEX16 i tak samo pętle ogrzewania podłogowego. Przepływy są wystarczające, pompy działają na 1 biegu i nic nie szumi oraz wszystkie pętle i grzejniki są poprawnie zasilane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.