Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwmp-3


kamis159

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kotłem KWMP-3  z sterownikiem RAPID gdyż przy moich ustawieniach w wersji podstawowej( ustawienia od montarzysty) spadają mi nie spalone duże kawały miału( takiego grubszego) gdyż troche nim palę bo został mi jeszcze z poprzedniego pieca. I tutaj moje pytanie czy ustawianie dmuchawy oraz procent paliwa pomogą czy muszę się zagłębnić w opcję np producenta
Moje ustawienia:
Temp zam: 55C
Temp.cot : max do 60C potem spada do 53 i znów uruchamia się piec
wentylator : 26
Paliwo : 25

Mniej więcej piec załącza się co 20 minut gdy temp spadnie. i podaję przez dobre 10 minut z przerwami na miał i na dmuchawę. Nie wiem czy to nie za wolno w przypadku rozgrzewania takiego piec?

Proszę o jakies sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym siebie z wczoraj widział.

Ten sam piec i też palę resztkami miału.

Z tego co sam przetestowałem i wyczytałem nie da rady spalić samego miału. Musisz go przemieszać z groszkiem i to w proporcji 1:1. Od kilku godzin próbuję wytypowac odpowiednie nastawy.

 

Ja obecnie mam nastawy:

Dmuchawa 4%(bez przesłony)

Podawanie 12%

Czas cyklu 30S

Temp zadana 60C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to może mi bardzo pomóc :)
a moje pytanie brzmi co ile załącza się u Ciebie piec bo u mnie dosyć często bo co 20 minut około jak to wydłużyć bo po co tak często?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie włącza się co około 40 minut. Ale nie porównuj tego : tu jest tak wiele zmiennych( główne to energochłonność domu i rodzaj instalacji)że porównywanie tej wartość jest bezcelowe.

 

Jeżeli chodzi o spalanie miału to chyba doszedłem do dobrych ustawień:

Dmuchawa 6%, paliwo 16%

Miał wymieszany z groszkiem(nie eko) w porporcji około 1:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz pale tylko miałem ( ale wiekszosci tam jest groszek) teraz mam taką opcję : po 18% wentylatora i paliwa gdy miałem 15 to temp rosła tylko do 58C a teraz rośnie mi do 62C przy założonej 55C
zmieniłem też przedmuch(chyba chodzi o ten po pracy podajnika) z 5sek na 30 sek chodź widziałem że niektorzy mają po 120 sek
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja

Zauważyłem że spalając miał koks który się wtedy wytwarzał zajmował głównie przód palnika, zostawiając tył palnika pusty. Rozwiązaniem było zmniejszenie ilości miału w mieszance miał-groszek.

Obecnie położyłem cegłę szamotową pomiędzy palnikiem a środkowymi drzwiczkami co powoduje, że koks nie może spaść z przodu palnika, wypiętrza się i spala na tyle palnika.

Powoduje to większą ilość spieków ale umożliwia zwiększenie ilości miału w mieszance miał-groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.