Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Deditrich Mcr Ii/24T - Z Termostatem Czy Bez ?


kozi291

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie przeszkadza Ci chodzenie włączanie i wyłączanie kotła to nie widzę żadnego problemu kocioł grzeje i pilnuje temperatury ustawionej na kotle a w połączeniu z termostatycznymi zaworami grzejnikowymi może nawet poprawnie działać. Jak chcesz trochę luksusu i mieć możliwość stosowania obniżenia nocnego i jak cię nie ma w domu to zastosuj termostat pomieszczenia. Przy pierwszym sposobie eksploatacji o załączeniu kotła decyduje temperatura wody w kotle przy eksploatacji z termostatem pomieszczenia temperatura pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że w instalacji z grzejnikami z zamontowanych głowicami praca kotla na zworce zapewni lepszy komfort niż z termostatem - bo grzejniki zawsze będą choć trochę ciepłe i nie będzie skoków temperatury s9powodowanych histereza termostatu. No i przy ciągle ciepłych grzejnikach dzięki promieniowaniu IR będzie wrażenie wyższej temperatury.

Wprawdzie kocioł zuzyje trochę więcej prądu na pracę pompy i skróci się jego żywotność, ale moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jest tez jeden minus jak wszystkie grzejniki sie pozamykają nie będzie żadnego by-passu to kocioł może przejść w stan awarii wynikający z braku przepływ.

jak nie ma termostatu pompa pracuje cały czas co skraca jej żywotność i zwiększają się koszty zużycia prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak tylko wtedy w łazience robi się gorąco jak w piekle - bo grzejnik grzeje na full czy trzeba czy nie.

 

Komfort przy tym jak pompa chodzi cały czas jest faktycznie lepszy i nie ma skoków temperatury.

Jakie są jeszcze rozwiazania aby przy termostacie pokojowym uzyskać lepszy komfort - może obniżyć temperature zasilania na piecu wtedy piec będzie się częściej właczał a tym samym chyba komfort wzrośnie - pytanie co z ekonomiką pieca ?

 

 

A tak przy okzaji jaka macie ustawioną max temperature zasilania na piecu - ja teraz mam 65 stopni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w teraz 42 st. na stałe,a jak przyjdą mrozy to włączam sterowanie pogodowe, wtedy max. temperatura CO wynosi u mnie 47 st. ( przy temperaturze zew. w okolicach  - 20 st. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko grzejniki - 140 żeberek alu + jedna  drabinka + jeden płytowy "Radson" - pow. ogrzewana około 160 m2 , temperatura wew. wg. ustawień sterownika pokojowego -  19,5 st. noc , 21/22 st . dzień.

 

PS. Mała korekta - przy moich aktualnych ustawieniach pogodówki kocioł ma temperaturę wyjsciową CO = 47 st. przy temperaturze zewnętrznej w okolicach - 15 st. a nie - 20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna korekta do powyższego postu - włączyłem na stałe pogodówkę w/g krzywej grzewczej : temperatura zewnętrzna + 10 = temp. zasilania  CO 40,5 st. , temp.zew. - 20 = temp. zasilania CO 48 St. czyli mniej więcej na każdy stopień spadku lub wzrostu temperatury zewnętrznej zmiana temperatury zasilania CO o 0,25 st.C . ( oczywiście teoretycznie,bo z taka dokładnością kocioł na pewno nie reaguje na zmiany,raczej w praktyce będzie to na każde 4 st. na zewnątrz 1 stopień na kotle )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olinek, myślę, że dużo zależy od sterownika, obserwując ostatnio temperaturę kondensacyjnego, to potrafiło być 44 przy -4, ale też 49 widziałem, a temp. maksymalną mam ograniczoną do 55. Wcześniej myślałem, że jest to liniowa zmiana, a jednak bywa różnie. Zauważyłem, również, że chyba nie warto włączać trybu dzień/noc, po prostu grzeje non stop, na 21/22

 

Z ciekawości, jakie masz aktualnie spalanie, powiedzmy na wszystko bez rozdrabniania się na cwu, kuchenkę? U mnie zeszło od w ciągu 6 dni 59m3, od 25-31 grudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem przy takich temperaturach jak teraz ustawioną sztywno temperaturę wyjściowa CO 42 st. teraz temperatura okresowo spada troszkę poniżej zera,to spróbuje z pogodówką z tak ustawioną krzywą.

Ja ma kocioł Termet Eco Condens i tutaj jest to chyba wartość stała przypisana do temperatury zewnętrznej w/g wybranej  krzywej i przesunięcia krzywej.

Zużycie gazu za okres 1-31 grudzień wyszło u mnie  dokładnie 283 m3 na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje sporo te 65 st. , u mnie temperatura na kotle nigdy jeszcze nie przekroczyła 47 st., nawet w czasie prawdziwych mrozów  15/20 st.,kocioł pracował po kilka godzin bez przerwy z minimalna mocą aby utrzymać ustawioną na regulatorze pokojowym temperaturę,ale o to chyba chodzi w kondensacie ?

Teraz przy temperaturze zew. w okolicach zera kocioł pracuje z temperaturą około 41-43 st.  w cyklach mniej/więcej 2,5 godz. praca 1 godz. przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.