Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie Pompy Ciepła Z Kotłem Gazowym


polonus

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór zwrotny też powinien być. Ale powinien być jeszcze układ mieszacza bo ogrzewasz podłogówkę. Poza tym kocioł gazowy i pompa ciepła podłączone do jednej wężownicy podgrzewacza nie bardzo mi się podoba, jak nie można zastosować podgrzewacza z dwoma wężownicami to trzeba zastosować zawór 3D rozdzielający. Coś bliej napisz o samej PC bo nic nie podałeś poza tym że ma to być PC

(może w ukadzie być potrzebny bufor). Zdecydowanie proponuję skorzystać z usług projektanta. Można naprawdę popełnic sporo błedów i zamiast wygody będą kolosalne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszacze nie potrzebne, cały dom tylko podłogówka , temperatura wody ma być taka sama czy to z kotła czy pompy ciepła.  jeżeli chodzi o pompę ciepła to będzi to pompa " wlasnej produkcji" wykorzystująca agregat klimatyzatora o mocy 9Kw w połączeniu z wymiennikiem płytowym. właściwie chodzi mi tylko o pomoc w połączeniu hydraulicznym.

post-305-0-79571500-1385716319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że jest podłogówka są potrzebne!!! (patrz wytyczne projektowe, patrz minimalna temperatura pracy kotła gazowego)A jak Ci ktoś wciska że nie to wcale go nie słuchaj bo szkoda twojej roboty. Schematy hydrauliczne znajdziesz na stronach producentów ale problem do rozwiązania to sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że mnóstwo ludzi na forum muratora w temacie dotyczym tego kotła pisze ,że zasila nim podłogówkę bez żadnych mieszaczy. jeśli się okaże ,że temperatura zasialnia jest za wysoka to  zamontuję zawór mieszający na zasialniu podłogówki przez kocioł.  pomnińmy ten mieszacz, czy zastosowanie tych zaworów zwrotnych jest prawidłowe ? czy zawory ze sprężynami nie wprowadzają za dużych oporów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszacze nie potrzebne, cały dom tylko podłogówka , temperatura wody ma być taka sama czy to z kotła czy pompy ciepła.  jeżeli chodzi o pompę ciepła to będzi to pompa " wlasnej produkcji" wykorzystująca agregat klimatyzatora o mocy 9Kw w połączeniu z wymiennikiem płytowym. właściwie chodzi mi tylko o pomoc w połączeniu hydraulicznym.

Witam,

Klapowe zawory zwrotne też się nadają i stawiają mniejszy opór.

Pytanie czy opór coś tu przeszkadza. Czasem siła sprężyny może się przydać jak się zawiłe połączenia robi.

Zależy jak zbudowany jest wymiennik w PC a właściwie jego obsługa przez te 2 pompy, a może wymienniki są 2.

Jak to pasuje do mocy podłogówki oraz do mocy wężownicy?

Jaka jest strategia uruchamiania tych pomp, czy są elektroniczne czy zwykłe czy może sterowane pwm?

 

Połączenie z kotłem gazowym albo węglowym albo wodorowym albo jądrowym oczywiście nie przeszkadza.

35C minimum na podłogówkę to też trochę jest ale też znowu zależy od sterowania i czasem nawet 45 nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że mnóstwo ludzi na forum muratora w temacie dotyczym tego kotła pisze ,że zasila nim podłogówkę bez żadnych mieszaczy. jeśli się okaże ,że temperatura zasialnia jest za wysoka to  zamontuję zawór mieszający na zasialniu podłogówki przez kocioł.  pomnińmy ten mieszacz, czy zastosowanie tych zaworów zwrotnych jest prawidłowe ? czy zawory ze sprężynami nie wprowadzają za dużych oporów ?

Daj sobie spokój z czytaniem tego co jakiś " Bolek " sfabrykował. To nie jest takie proste że "jak będzie potrzeba to zamontuje" zamontować może i zamontujesz tylko jaki ten zawór zamontujesz i co będzie nim sterować. Zastanawiasz się nad zaworami zwrotnymi ( w sumie to duperela i bez znaczenia jaki zastosujesz ten zawór, według mnie są zbędne za to potrzebne będą zawory rozdzielające) a nie zadajesz sobie pytań zasadniczych np sposobem sterowania układu. Współpraca podłogówki z PC to też nie takie proste jak na twoim schemacie ale oczywiście życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłaczeniu sterownika pogodowego do kotła,najniższa temperatura zasialnia to 20*C . w wytycznych projektowych junkers podaje ,że w układach o przepływie do 1000l/h nie ma potrzeby sterowania mieszaczy i sprzęgła hydraulicznego. jeśli chodzi o pompy to i w kotle i w pomie ciepła będą to zwykłe pompy ze stałą wydajnośćią. wymiennik w PC będzie jeden wykorzystywany w zależności od potrzeby  do cwu lub podłogówki. układ ma byc maksymalnie prosty . ze sterowaniem jakoś sobie poradzę .  niepokoi mnie jedna rzecz , czytając temat o tym kotle napotkałem w przypadku 2 urzytkownikow na  problem z zawieszaniem się zaworu trójdrogoweg w kotle wtedy gdy były zatosowane zawory zwrotne. czym to mogło być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak prosto, łatwo - spiąć dwa źródła ciepła i niech działają 

Zobacz jak to robią firmy :

Poniżej schemat ze strony Wolfa do kotła gazowego o poj wodnej większej niż 10l, oczywiście można to trochę uprościć , ale nie tak jak ty sobie wyobrażasz.

Na pewno potrzebna jest współpraca automatyki kotła i PC.

Zawieszanie zaworu zwrotnego może być spowodowane omylnymi danymi które otrzymuje sterownik kotla

 

post-18578-0-91546200-1385936145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.