Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Vaillant Turbo Tec Pro 8-20Kw - Dostosowanie Parametrów Pieca C.o. Do Warunków


kubiako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Posiadam piec vaillant turbo tec pro 8-20kW którego użytkuje w mieszkaniu 37m2 ( wiem że to za dużo ale to najmniejszy model). Niestety serwisant Vaillant który uruchamiał piec i podpisywał papierki w ogóle nie dostosował ustawień pieca do warunków temperaturowych mieszkania i jak sprawdzałem ostatnio to się okazało że wszystkie wartości są fabryczne, nawet tryb obciążenia pozostawił 20kW jak dla 150m2 domu( a przypominam że mam 37m2). Bardzo proszę o sugestie jak ustawić poszczególne parametry aby było to wydajne. Na chwilę obecną korzystam z regulacji dwustanowej a chciał bym przejść na ciągłą, ale żeby miało to sens to piec musiał by być dobrze ustawiony. W następnym akapicie postaram się w miarę dokładnie opisać warunki grzewcze. 

-Piec 8-20kW 
-mieszkanie na planie kwadratu: zamykany przedpokój 2m( brak ogrzewania), łazienka 5m ( grzejnik łazienkowy), salon z kuchnią 30m (3 grzejniki) 
- Mieszkanie sprzed 25 lat, ściany chyba z suporeksu. 2 ściany, sufit i podłoga sąsiadują z pomieszczaniami przemysłowymi, raczej nieogrzewanymi ale temperatura w nich nie spada nigdy poniżej zera. 1 ściana bez okien ocieplona w tym roku 15cm styropianu, 1 ściana z oknami( nowe platiki 5-komorowe) i drzwiami, nieocieplona 50cm. 
-podłoga i sufit z pojedynczej pustej cegły. podłoga ocieplona XPS1cm+panele. Na suficie styropian 5cm. 
-w salonie 3 nowe grzejniki aluminiowe 1100W każdy dla ^t=50'C. w łazience 1 nowy grzejnik żeberkowy 500W dla ^t=50'C. 
-Instalacja montowana na nowych rurach plastikowych, średnica 2,5cm. długość około 8m. 
-grzejniki bez termostatów, maxymalnie otwarte 
- w pokoju regulator, podstawowy calorMATIC obsługujący tylko obieg c.o.
- Być możne jakieś ważne parametry pominąłem, proszę wtedy o pouczenie a zaktualizuję je. 

Bardzo proszę o wszelkie sugestie co do poprawnego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.