Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Optima Plus, Spieki, Nadmierna Temp


LionC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jakiś pare dni temu kupiliśmy coś w stylu ekogroszku(kamyki 1x1+ z małą ilością proszku). Po pierwszym paleniu(zasypaniu całego kotła) następnego dnia gdy poszedłem palić od nowa sterownik piszczał i wyświetlał błąd E4, doczytałem że za wysoka temperatura była( po napaleniu czuć było że grzejniki są za gorące) oraz w piecu zastałem spiek o wielkości ok. 2/3 zasypu, co dało 2x wiaderko 10l po farbie( niemal sam spiek bez popiołu). Wcześniej paląc normalnym miałem temperatura była w granicach ustawionej+ niedyzy spiek+ reszta popiołu(1 wiaderko). Przed nastepnym paleniem zmniejszyłem czas przedm z 35sec na 25.

Czas przedm. jest na 25sec co 4min, obroty na 6, a wyjście do komina na 2(przed max zamknięciem), temp. na 50. Prosze o porady co zrobić by zmniejszyć te spieki+ temperature która wzrasta ponad ustaloną( nie odrazu po napaleniu tylko po ok 2-3godz).

 

Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nastepnym paleniem zmniejszyłem czas przedm z 35sec na 25.

Czas przedm. jest na 25sec co 4min, obroty na 6, a wyjście do komina na 2(przed max zamknięciem), temp. na 50..

Przedmuchy rozpalają Ci kocioł.

Zmniejsz czas przedmuchu z 25 sekund do np. 10 sekund.

Zwiększ przerwy między przedmuchami z 4 min. do np. 10 min.

Zmniejsz obroty z 6 do np.3.

 

W skrajnym przypadku (np. przewymiarowany kocioł, zamykające się zawory termostatyczne) przedmuchy trzeba będzie wyłączyć.

 

 

Spieków się nie pozbędziesz, bo taki masz węgiel. Na forum jest dużo napisane o spiekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W skrajnym przypadku (np. przewymiarowany kocioł, zamykające się zawory termostatyczne) przedmuchy trzeba będzie wyłączyć.

Jest to stara instalacja dom ma ok 20lat wiec chyba takiego czegoś nie ma.(chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego groszku jest z 2t( w piwnicy nie ma bardzo jak dać już miał) i kupiła go babcia która mieszka na dole(dom 2 rodzinny). Niby kupiony od 1 gościa(ma skład u nas) ale dobry tez z niego krętacz więc ciort wie co to za wynalazek kupiony:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.