Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłaczenie Bojlera Do Co


mieki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie za pytanko. Otóż mam w łazience bojler elektryczny 2kwh 100l i jak wiadomo takie użytkowanie jest drogie:/
Posiadam również kuchnie kaflowa i czy jest możliwe podłączenie do tego bojlera instalacji z tego pieca za pomocą tzw. podkowy?
wiadomo w zimie sie w takim piecu ostro grzeje, to czemu nie wykorzystać ciepła i ogrzać wode do kąpaniasmile-2.gif
Dodam jeszcze ze to jest dom parterowy.
Chodzi mi tylko o bojler i grzejnik łazienkowy, gdyż w pozostałych pokojach jest ogrzewanie za pomocą piecyków kaflowych...

Pozdrawiamsmile-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda:/

a jest jakas mozliwosc podpięcia pod ta podkowe bezposrednio grzejnika i wody użytkowej? nie wiem za pomoca jakiejs pomki? czy trzeba intalowac jakis zbiornik? Głownie chodzi o okres ziomowy, gdie wiadomo ze w piecu kaflowym i tak sie pali:) a na lato cos tam przelączyć na boiler i grzac wode prądem:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!, przez wymiennik to tak jakbyś jechał z Gdańska do Warszawy ale przez Zakopane - drogo i kłopotliwie.

Wymiennik swoje kosztuje a pompa też, przynajmniej ta jedna.

Lepiej kupić zasobnik do grzania CWU z weżownicą wodną i grzałką el,

Taki zasobnik i grzejnik podłączasz do podkowy za pomocą pompy i wsio gra.

Koszt to ok 800-1000zł zasobnik 100l Biawara np tu  http://allegro.pl/wymiennik-biawar-classic-spiro-100l-ow-e-100-12-i3726455074.html 

+ pompa - od 100zł 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Powracam do tematu, zima idzie a z kasa troche cieżko a w sumie zostac bez ogrzewania w łazince to troche lipa;/  Wasze porady sa dobre ale troche w tym momencie nie na maja kieszen:/ jest możliwość podłączenia tego boilera tak powiedzmy nie za bardzo po fachowemu ale zeby chodziło?? Zrobiłem jakis may projekt, zanaczam odrazu ze to taki moje przemyślenia bez wiedzy na ten temat, więc prosze o wyrozumiałość :) Otrzywiście nie umiesziłem tam pompek ani dokjładnie zawórów jakie mają być, to narazie taki pogląd:)

post-56429-0-57518700-1386174275_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kiedyś bojler podłączony w podobny sposób ( bez wężownicy, pracował na ciśnieniu wodociągowym przez 15 lat bez awarii nawet zawór bezpieczeństwa nie zadziałał ani razu)

 

Ale osobiście nie polecam takiego rozwiązania ponieważ jak zagotujesz wodę to będzie jedno wielkie BUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój schemat jest nie do zaakceptowania z powodu zagrożenia wybuchem całej instalacji spowodowanym zagotowaniem się wody np przy chwilowym braku prądu

 

Nie ma sensu pchać się w półśrodki

 

Aby wszystko działało prawidłowo potrzebujesz:

bojler z wężownicą np taki

http://allegro.pl/bojler-galmet-120l-2x-wezownica-izolacja-czarny-i3738057567.html

pompkę np taką

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-cyrkulacyjna-aqua-pump-25-40-do-co-i3738190810.html

naczynie wzbiorcze

trochę rurek, zaworków

 

jeśli zrobisz to sam to na pewno zmieścisz się w 1000zł

 

według mnie nie warto ładować się w półśrodki które nie wiadomo czy zadziałają a do tego są niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten schemat to chodzi o wstępny szkic, nie jest kompletny bez żadnych pompek i zaworów, więc dlatego umieszczam ten wątek na forum. gdybym mial bojler z węzownicą to bym sie nie zastanawiał. Jeśliby w tym projekcie zamontowac naczynie wzbiorcze lub zawór bezpieczenstwa, to uchroni taki układ przed ewentualnym wybuchem??

 

Chodzi o to ze wprowadzilismy sie do domu odziedziczonym po dziadkach ( ten dom jest stary) i te pare stówek robi różnice, więc zastanawiam sie nad takim ukladem. Bojler kupiony został raptem 3-4 miechy temy i nikt wtedy nie pomyslal opodpięciu pod piecyk:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa musi być obowiązkowo do tego naczynie przeponowe

Pozostaje jednak jeszcze jeden problem, grzejnik, pompa oraz podkowa nie jest przystosowana do kontaktu z wodą użytkową i dlugo nie pociągną w takim układzie pomijając fakt jakości wody

 

Nadal twierdzę że nie warto pakować się w takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.