Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Sądzicie O Tym Kotle?


ecoolerek

Rekomendowane odpowiedzi

mało danych na stronie

poza tym że jest niebieski i ma wyczystkę górną czyli kanały pionowe zapewne to niewiele można powiedzieć zarówno o palniku w nim jak i o sterowaniu.

 certyfikat starawy i nie wiadomo czy od tego czasu były zmiany w kotle i na ile istotne w stosunku do tego co było badane, dodatkowo tylko dla mocy 26KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była modernizacja wiem ze strona www producenta jest w przebudowie

a foto mi producent przesłał :

 

http://imge.pl/p/5299/n/529925839.jpg

 

 

kupuje bez sterownika jaki polecacie forumowicze zastanawiam sie nad takim :

 

http://allegro.pl/sterownik-do-kotla-pieca-z-podajnikiem-lcd-i-pid-i3711378082.html

 

a posaidam aktualnie sterownik st 37 czy warto go zmienic na ten z PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PID to są tak różne opinie, że długo by pisać. Jedni chwalą, inni za darmo by oddali taki sterownik, poszukaj tematów na forum, nie będę podawał na tacy wszystkiego. Do tego musi on mieć odpowiednią dmuchawę, nie każda się nadaje, często są w komplecie sprzedawane sterownik + dmuchawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pid u siebie. Spróbowałem 2 razy, wróciłem do pracy dwu nastawnej. Zapomniałam że mam Pid. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wielkie oszczędności opału to chyba między bajki włożyć, dmuchawa wieje cały czas, licznik się kręci, elektrownia cieszy, czujnik spalin z czasem też się popsuje, nie ma to jak grawitacja. Ale w podajniku grawitacja nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoolerek

jaką powierzchnię chcesz tym ogrzewać i jak ocieploną?

PID jest dobry jak jest stały i na konkretnym poziomie odbiór ciepła

jak jest małe zapotrzebowanie będzie przeciagał i się odstawiał

jak masz pojęcie o regulacji procesu spalania to dobry dwustan ze strefami czasowymi będzie lepszym rozwiązaniem moim zdaniem

ale zaznaczam moim zdaniem

a sterownik powinien przede wszystkim obsłużyć całą kotłownię aby się po zakupie nie okazało że nie ma gdzie podłączyć jakiejś pompy lub nie można sterowac jakimś zaworem. potem trzeba kupować dodatkowe moduły i patrzeć czy będa kompatybilne ze sterowaniem

warto tez zapytać sprzedającego/producenta czy dany ster obsłuży prawidłowo posiadany przez Ciebie wentylatot bo może się okazać że nie i kolejne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obliczeń jakie znalazłem na forum obliczyłem ze muszę kupić piec 24,6KW biorę kocioł 26KW

ogrzewać będzie mi 330m2 dotychczasowy Hajnówka moderator dawał radę bez problemu nawet po modernizacji o której pisałem w innym wątku. ale zdecydowałem się na zmianę pieca palnik jest zamontowany nad rusztami i tylko płomień jest skierowany na płomienice wiec słaba wydajność ciepła do spalonego opału

 

dom ocieplony styropian 12cm, okna plastiki jestem po audycie energetycznym z termowizja chyba się tak to nazywa i sprawdził mi calutki domek nie ma u mnie tak zwanych mostków cieplnych wszystko jest ok wiec wedle wzoru z dolnej granicy wziąłem i wyliczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dostałeś jakiś papier z tego "audytu"???

może są tam dane dotyczące potrzeb Twojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.