Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trojdrożny Zawór Termostatyczny Vtc 312 Jako Ochrona Powrotu


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

    Gzie przy zastosowaniu takiego zaworu w instalacji powinno się montować pompę co. ? Producent podaje  następujący schemat

    Ale na jednym z wątków na elektrodzie pytającemu poradzono zamontować pompę co. na zasilaniu co zrobił, niestety nie podzielił się wynikiem tego zabiegu, no może zamieścił tylko fotki:

 

post-21362-0-76647300-1385478373_thumb.jpg

post-21362-0-31129200-1385478530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    To wiem, chodzi mi o umiejscowienie pompy co. Czy musi być ona koniecznie na powrocie (między kotłem a zaworem) tak jak na schematach czy można zamontować bajpas z zaworem przy powrocie kotła a pompa zasilaniu tak jak na zdjęciu ( na tej fotce nie widać pompy tylko zawór) ale jest ona zamontowana klasycznie na wyjściu z kotła, tzn. z obejściem i zaworem różnicowym. Zdjęcia z elektrody.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2284449.html

     Rozumiem, że umiejscowienie pompy na powrocie nie jest przypadkowe ale dlaczego tylko takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A możesz jaśniej, do czego niby te zawory byłyby tam potrzebne ?   Zakładając, ze kocioł pracuje ze zwykłą prostą instalacją grzejnikową z bojlerem, wszystko  na jednej pompie. Do czasu aż z zaworu na powrót kotła nie trafi woda o temp. przewidzianej dla danego zaworu pompa będzie ganiać wodę z wyjścia kotła, przez bajpas do zaworu i w powrót kotła. Powrót z instalacji grzejnikowej i bojlera będzie jeszcze zamknięty. Wraz ze wzrostem temp. wody na powrocie kotła zawór termostatyczny zacznie dopuszczać wodę z instalacji grzejnikowej a przymykać z bajpasu. Kaloryfery i bojler zaczną grzać. Gdzie jest haczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.