Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sterownik Bliźniak Do Ognik Plus Pid


minimetr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie..

Czy ktoś z szanownych forumowiczy ma wiedzę czy mogę do swojego sterownika na kotle (ognik plus pid) podłączyć coś bliźniaczego co miałbym juz w mieszkaniu i na tym sterowniku mógłbym widziec i ustawiać na bieżąco temp. kotła oraz wszelkie ustawienia.

Widziałem kiedyś coś takiego przypadkiem u jednej osoby z którą nie mam niestety już kontaktu, w jego przypadku było to połączone jakby kabelkiem z wtykiem telefonicznym i wszystko co robił w domu na sterowniku, na drugim w kotłowni dokładnie to samo sie pojawiało.

Mi chodzi konkretnie o OGNIK PLUS PID, bo instrukcja wskazuje do tego modelu jedynie termostat pokojowy PT21 który w dodatku zasilany jest bateriami co nie wchodzi w grę.

 

EDIT:

ooo doszukałem wlaśnie - wtedy to był dokładnie taki pilot

http://www.prond.pl/index.php/pilotr

Czy do mojego sterownika są podobne rzeczy?? U mnie nie ma takiego gniazda RJ12 i w tym tkwi problem.

Zorientowanych w temacie chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Sam sobie poniekad odpowiedziales na pytanie. Jezeli nie masz wejcia RJ to chyba nie da sie nic zrobic. Jedyna mozliwosc to wymiana sterownika pieca na jakis z komunikacja RS i do tego sterownik pokojowy dzialajacy na podobnej zasadzie. Mam cos takiego w domu i bayer jest niezly szczerze mowiac  :D .

post-55163-0-03583400-1384953069_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognik pid obsługuje 2pompy i ma tylko wyjście na panel typu euroster czy auraton.

 

Jak chcesz z pid oraz pilotem, to musiałbys opchnąć ognika czy zostawic sobie na zapas a nabyć Iryda PID

 

ciekawszy jest Pilot G, bo masz strefy na temp. wody na kotle, zmianę temp. bojlera....

 

 

 

albo jak wystarcza obsługa 2pomp...

SPP i jego panel domowy PPX za 130zł

albo za 200 (sam moduł) do 250zł (dodatkowo czujnik wewn/zewn/spalin) moduł internetowy BET i sterowanie przez internet

 

Zestaw SPP +moduł BET masz praktycznie w cenie nowego ognika....

 

SPP on-line

post-1687-0-95407100-1385029475_thumb.jpg

post-1687-0-18070500-1385029506_thumb.jpg

post-1687-0-67743300-1385030324_thumb.jpg

post-1687-0-19010600-1385030394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady Pany:)

Powiem tak, trochę szkoda rozstać mi się z obecnym sterownikiem po tylu wspólnie spędzonych dniach, tygodniach, miesiącach żeby go wyczuć (mam go 2 lata z czego od roku dopiero wybadałem ustawy żeby było OK). Z drugiej strony nakręciłem się strasznie na taki własnie pilot  żeby mieć go w domu, także muszę przemyśleć sprawę.

W międzyczasie jakby ktoś jeszcze miał pomysł lub informację, czy idzie do mojego Ognik Plus Pid podczepić takie ustrojstwo żeby działało to pisać śmialo. Mam w nim wyjście na sterownik pokojowy więc może cos juz ktoś dumał w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.