Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik Jako Dogrzanie Wody


ecoolerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam własnie popełniam pewien projekt a mianowicie :

- miedzy piecem a kominem mam 70 cm rury kwadratowej

- na 45 cm to odcinek prosty

- robimy wężownice wkładana na tym odcinku która dogrzeje wodę

wykonana będzie z miedzi miękkiej zwiniętą z rury 18 mm ( rury będzie jakieś 12 m )

myślę że dogrzeję wodę tymi spalinami które mają ponad 200 stopni

podłączona wężownica będzie na zasileniu czyli ( woda która wyjdzie z pieca dodatkowo przejdzie przez wężownicę i pójdzie w obieg ) zasilenie wykorzystam te które idzie na garaż

 

jak oceniacie projekt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak długo taka wężownica wytrzyma, chłodząc czopuch i jak długo pociągnie komin na schłodzonych spalinach.?

Nie mówiąc już o kłopocie wykonania kwadratowej wężownicy, która nie blokowałaby przeplywu spalin.

Nie piszę już o porządnym czyszczeniu tego wynalazku.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiesz o czym piszesz!? Kocioł 25kW ma króciec zasilania o średnicy 2" czyli 50 mmm a ty piszesz o cytat "...woda która wyjdzie z pieca dodatkowo przejdzie przez wężownicę i pójdzie w obieg..." czyli redukujesz z 50 mm na 18mm (!!!). Nie wiesz o czym piszesz! Policzyłeś opory na tych 12m rury 18,czy prędkość przepływu? To co wypisujesz to wierutna bzdura. Te 25kW a po przegrzaniu na pewno więcej chcesz przesłać 18 mm rurką? Ja w działanie takiego wynalazku nie wierzę, za to na pewno jak masz instalację otwartą to ciepło znajdzie się w naczyniu wzbiorczym a potem w kanalizacji a nie w grzejnikach. Gorzej jak instalacja jest zamknięta, bo kocioł będzie jak mała bomba..... i o skutkach lepiej nie myśleć. Chociaż autor takiego wynalazku powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mak nie znasz konstrukcji rur z wyjścia z pieca u mnie w kotłowni wiec ty wygadujesz bzdury co ma jedno do drugiego w tym roku firma instalacyjna przerobiła mi kotłownie i mam taką możliwość jak pisałem wyżej

co do takiej redukcji to słuchaj " rura wychodzi 50 do niej jest dospawana calowa która idzie na ogrzewanie garażu "

to redukcja z 25mm do 18 nie jest niczym strasznym i nie występuje tu jakieś ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.