Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawory Danfoss - Hałas, Szumy. ( Mieszkanie W Bloku )


tdj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Zdążyłem już przeczytać na forum, zawory Danfossa tak mają, że szumią. Trochę mnie to podbudowało, że problem w miare znany.

Moja historia wygląda tak, że przy okazji wymiany grzejników na aluminiowe wymieniłem sobie również zawory ( poprzednie potrafiły piszczeć), lokalny hydraulik sprzedał/polecił właśnie Danfossa. Efekt jest taki, że  zawory ( szczególnie jeden ) przy nastawieniu innym niż 5 -całkowicie otwarty, tryb przepływu N ( w inny opcjach hałasują cały czas ) strasznie szumią. Szum słychać w całym mieszkaniu, wieczorem jest najgorzej. Z tego wynika, ze jak zawór blokuje dopływ wody do kaloryfera to hałasuje - nie rozumiem tego ale tak jest.

Zawór taki jak w załączniku, mam też zwykły zawór powrotny.

Hydraulicy ( teraz kolejny) nie potrafią sobie z tym poradzić.

 

Mam ogromną prośbę o pomoc w przede wszystkim we wskazaniu takich zaworów które nie będą hałasować ( szumieć, piszczeć etc..) i będą odporne na różne ustawienia na które nie mam wpływu takie jak temperatura i ciśnienie. Spróbuje poprosić o spuszczenie wody i wymianę jeszcze w tym sezonie.

 

Miałem wcześniej taki pomysł, żeby zamontować zwykły zawór motylkowy przed zaworem właściwym, rozwiązanie bardziej inwazyjne niż wymiana zaworów na co wpadłem po poczytaniu forum, ma to sens?

Ogromna prośba o pomoc.

post-56181-0-42668400-1384724627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - masz zdjąć głowicę , pod nią będzie ( lub nie) 

 

 

 

Coś takiego, służy to do ustawienia przepływu przez grzejnik- cyfry w zależności od modelu mogą być od 1-6 lub do 10

 najmniejsza cyfra to najmniejszy przepływ przez grzejnik, największa to największy, ustaw na 2 , załóż głowicę i zobacz co będzie

post-18578-0-98297200-1384728040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje poprosić o spuszczenie wody

Na początek poproś o zmniejszenie przepływu wody grzewczej w całej instalacji CO poprzez

1. Zmniejszenie obrotów pompy jeżeli się to da zrobić.

lub

2. Częściowe otwarcie bypassu na pompie o ile bypass jest.

lub

3. Wymianę pompy na pompę o mniejszej wydajności.

 

 

Nie piszesz na którym piętrze mieszkasz. Problem może być związany z regulacją hydrauliczną instalacji w całym domu.

 

Na przykład: Twoje mieszkanie jest blisko kotła (wymiennika), czyli małe opory przepływu, duża prędkość przepływu, duży hałas na zdławionych zaworach przy grzejnikach np. sąsiedzi z ostatniego piętra skarżyli się na niedogrzane mieszkanie i administracja ustawiła na pompie dużą wydajność (prędkość obrotową pompy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Moim zdaniem wymiana zaworów nic Ci nie pomoże.To nie jest wina zaworów.U mnie też są zawory Danfosa i wcale ich nie słychać.

Należy wyregulować przepływ wody w pionie, to powinien zrobić hydraulik-konserwator. Mieszkasz na 9 piętrze więc do ciśnienia jakie wytwarza pompa należy jeszcze dodać ciśnienie grawitacyjne, a nie jest ono małe.

Jeśli na powrotnej gałązce grzejnika masz zaworek to nim też można zmnieszyć przepływ.Wtedy ten nadmiar ciśnienia kasowany jest w dwóch miejscach-powinno pomóc chociaż o połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym pokoju mam zawór powrotny, jak go przykręcę wtedy huczy cały czas. A może zawór kulowy przed/zamiast obecnych zaworów?

Kurcze, muszę coś wymyślić. Lokalny hydraulik reguluje ale to niewiele zmienia. Inni mieszkańcy mają ponoć zawory heimeiera i podobno nie narzekają, ja miałem je wcześniej w starych grzejnikach żeberkowych i potrafiły piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawory HERZ i praktycznie to jak bym ich nie miał ( chodzi mi o hałas ) działają b.dobrze i cicho ,  a polecił mi je hydraulik,który robił u mnie instalacje,twierdzi,że montuje je od lat i żaden klient nigdy nie narzekał !

Ale u mnie jest to instalacja w domu jednorodzinnym,może to się rządzi innymi prawami ? inne ciśnienie ? inne przepływy ? i przyczyną u Ciebie nie są zawory ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Prośba o pomoc w wyborze zaworów, czy np. HERZ TS-90 1 7723 91 będą ok? Czy powinien szukac jakiś specjalnych, np o zmniejszonym oporze lub zwiększonym przepływie żeby zniwelowac problemy? Czy wszystkie zawory mają możliwość kontroli przepływu (nastawienie wstępne )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budynku cała instalacja wymaga regulacji. Przy prawidłowej żaden zawór nie będzie generował hałasu. Dlaczego ty z tytułu źle wyregulowanej instalacji masz ponosić koszty. Pisałeś , zmniejszano obroty pompy w celu obniżenia parametrów, ale być może,że sama pompa jest zbyt duża. Zawory danfoss to jedne z bardziej popularnych zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, na poczatku tez mialem takie nastawienie, ale podobno problem jest tylko u mnie. Prawdopodobnie nie, ale ja mam male mieszkanie i halas slychac wszedzie, np. u mojej babci szumia od 10lat i to olewa bo spi w drugim pokoju + niedoslyszy.
Wole to zalatwic we wlasnym zakresie ( wydam 150-200pln) i moc zyc normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za błędy innych płacimy sami. Niektóre firmy produkujące zawory przy doborze nastaw wstępnych (program), rozdzielają nastawę na zawór termostatyczny i powrotny (u dołu grzejnika), np. nastawa 3 i jdwa obroty na zaworze powrotnym. Rozdziela się w ten sposób spadek ciśnienia na dwa zawory i przy zamykaniu się zaworu przez głowicę termostatyczną zmniejsza się hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zaworow na schlooser nie pomogla, dalej jak zawor jest zamkniety to grzejnik (aluminiowy ) halasuje ( bardzo glosny szum).

Hydraulik wyregulowal co mogl, skryzowany pion na maksa + pompy na minimum. Dzwiek przenosi sie po rurach stalowych a grzejnik ewidetnie dziala jak glosnik, moje kolejne dwa pomysly prosba o komentarz.

1. wymiana ostatniej galazki od pionu do grzejnika na plastikowa - wtedy wibracje nie powinny sie przenosic

2. wymiana grzejnikow na stalowe

 

i jeszcze ostateczna opcja - wypisac sie z ogrzewania centralneog i przejsc na elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i jeszcze ostateczna opcja - wypisac sie z ogrzewania centralneog i przejsc na elektryczne

Witaj!!!

Nie ma takiej opcji .Nie da się wypisać z ogrzewania CO. .Nawet jak zrezygnujesz z ogrzewania centralnego w swoim mieszkaniu (zakręcenie dopływu ciepła do grzejników),to i tak za część wspólną ogrzewania musisz zapłacić. 

Instalacja CO jest własnością  wspólną i za poprawne działanie  odpowiada właściciel budynku.Wszelkie  naprawy i koszta tych napraw ponosi właściciel (wspólnota, administracja) budynku.Mam pytanie ? czy na wymianę grzejników otrzymałeś zgodę na piśmie , jeżeli tak to czy zamontowałeś grzejniki odpowiedniej mocy ,podanej w zezwoleniu.Jeżeli tej wymiany dokonałeś zgodnie z przepisami to za poprawne dzialanie instalacji odpowiada wlaściciel budynku i to do niego należy wyregulowanie instalacji .To jego ból glowy aby to dzialało poprawnie nawet wtedy gdy będzie musial ponieść dodatkowe koszty.Domagaj się tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.