Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Miarkownikiem Ciągu Honeywell


bartekm

Rekomendowane odpowiedzi

Regulator bezpośredniego działania czyli miarkownik jest urządzeniem wykorzystującym zmianę objętości płynu. Niestety jak każde urządzenie ma pewną bezwładność. Stąd ta różnica w otwieraniu klapy powietrza. Ale same też maja jedną wadę. Pracują skokowo ze względu na opory tarcia. Można to zmniejszyć wprowadzając do zagłębienia gdzie umieszczony jest mimośród regulacyjny z dźwignią odrobinę smaru z olejem (wymieszane). Następnie trzeba trochę pokręcić regulatorem aby to rozprowadzi po powierzchni. Działa wtedy lekko bez zacięć (sprawdzone). Aby to miejsce nie kurzyło się przykryłem to kwadratem zwykłej przezroczystej folii wycinając otwór na śrubę mocującą dźwignię. Przyciskając lekko palcem na obwodzie uszczelnia się zagłębienie. Po takiej operacji regulator chodzi lekko bez zacięć i na pewno wydłuży to jego trwałość oraz szybciej reaguje na zmiany temperatury tym samym zmienia się histereza temperatur regulowanej na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dobry pomysł to pokojówka dla tego rozwiązania – nie trzeba biegać do kotłowni).

Tak, pomysł super, szczególnie jak młoda i ładna - do kotłowni nie trzeba biegać - potrafi tak "napalić", że można się nawet poparzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za przekazane informację ale jeżeli można to proszę o jeszcze kilka wyjaśnień:

- czy napęd z silnika na ramię jest przenoszony przez przekładnię

- jak rozwiązano zamykanie klapki przy zaniku napięcia.

I to by było na tyle.

Pozdrawiam

 

Witam

Silnik jest obudowany i nie widać co jest w środku ,ale sądząc po dźwiękach które się z niego wydobywają w trakcie pracy ,raczej ma przekładnię.

Po zaniku napięcia silnik zamyka klapkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam problem, a mianowicie. Posiadam piec firmy Zębiec i miarkownik ciągu honeywell. I wlasnie ten miarkownik w ogole nie reaguje i nie otwiera ani nie zamyka klapki, co w tej sytuacji zrobic? wymienic? czy moze jest jakis sposob naprawy tego? czy ktos wie jak rozkrecic ten miarkownik??POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Podepnę się do tematu. Wiem, że temat leciwy, ale problem aktualny. Posiadam kocioł HEF 24KW z miarkownikiem ciągu Honeywell fr 124, który dostarczony był przez producenta razem z kotłem. Mam z nim problem, bo miarkownik ładnie zamyka klapkę, ale jak temperatura na kotle spadnie to kocioł pozostaje zamknięty, trzeba dopiero ruszyć łańcuszkiem, to wtedy dopiero odskakuje. Nie wiem ile waży klapka, kocioł mam od wiosny i teraz dopiero jakoś zauważyłem problem, gdy chciałem palić przez całą dobę, z rana wstaję, kaloryfer chłodny, a w piecu połowa zasypu :( Ktoś wie czy to wina za ciężkiej klapki, czy wadliwego miarkownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.