Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palic W Galmet Gt Kw20


cieszkizenek19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otoz mam ogromny problem z piecem galmet gt kw20 ...;P od dluszego czasu nie moge w nim napalic w czym lezy  problem

otoz  .. normalnie sie rozpala pali i co zalacza sie dmuchawa dodam ze ogolnie bardzo dlugo sie w nim ze tak wpowiem zwieksza temperatura ..ale do temetu zalacza sie dmuchawa zeby wszystko podsycic tak...przy 35 stopniach wlacza sie pompka i ladnie pieknie ale pozniej juz przy mniej wiecej 39 stopniach dmuchawa przestaje pracowaac temperatura zamiast do gory to maleje i ..za cieszka holere nie moge zalapac podtrzymywania poniewazsz nie moge osiagnac duzej temperatury ..prosze poratujcie jakos moze ktos ma taki problem czy piec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony sterownik? uchyl drzwiczki popielnika i spróbuj bez dmuchawy czy nagrzeje....

sterownik wyświetla poprawną temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwie że nie chce się rozpalić. Start pompki za wcześnie co powoduje napływ zimnej wody do kotła . Wszystko pewnie trwa około 1/2 godziny i jak piec nie podniesie temperatury to sterownik przechodzi na wygaszanie . Nie wiem ile tam masz u siebie ale u mnie to 37 C i piec się wygasza po 30 minutach .

Nie wiem czy możesz to ustawić na sterowniku ale podnieś temperaturę załączenia pompki  CO na np. 45 C

Za mocny nadmuch również nie rozpali w kotle . Nie wnikając w funkcję sterownika. Proponuję rozpalić bez niego przy otwartym popielniku i włączyć go dopiero jak na piecu będzie te 45 C. Jeżeli to nie pomoże to proponuję jeszcze raz zapoznać się z funkcjami jakie  możesz na nim ustawić i poszukać błędów w ustawieniach . Dmuchawa zazwyczaj wystarczy jak pracuje w zakresie do 40 %.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.