Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kurs: Palacz Kotłów Centralnego Ogrzewania - Proszę O Pomoc


man1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W najbliższym czasie chcę zapisać się na kurs "Palacz kotłów centralnego ogrzewania" (mam możliwość załapania się z pracy , dla tego proszę waz przyjaciele o pomoc w zdobyciu wiedzy ewentualnie materiałów edukacyjnych które pomogą mi w zdaniu takiego egzaminu i co ważniejsze uzyskaniu niezbędnej wiedzy w tym kierunku. Wiem że teoria to jedno ale praktyka to dugie ważne bo nic niezastąpi nam doświadczenia, a puki swistka nie zdobędę  to i praktyki nie zaczne. Jestem że kurs pozwoli mi zdobyć wiedzę na tyle aby zdać egzamin na okres 5 lat, ale ujme to tak poco palaczowi świstek jak wpraktyce nie będzie umiał pieca rozpalić. Z wykrztałcenia jestem piekarzem więc miałem styczność z piecami piekarniczymi zailanymi gazem/olejem i węglowymi (były moim koszmarem bo nigdy nawet w domowym centralnym nie paliłem, ale wrućmy do tematu.

 

Niestety nie mam możliwości poproszenia kogoś znajomego aby wzioł mnie na kotłownie i omówił mi schemat czy zasade działania tego, z tego co widziałem to każda kotłownia jest inna czyli może być

1. C.O - Centralnego ogrzewania (czyli osiedlowa lub tylko na dany blok)

2. C.O + C.W.U - Centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa (taka jak występuje najczęściej w szkołach lub leprzych osiedlach oraz na dany blok)

3. C.W.U - Ciepła wod (kotłownia która może być w bloku)

4. C.O + C.W.O + O.P - jak wyżej opisane ale wyposażona w ogrzewanie podłogowe (występują np. w domach niednorodzinnych)

 

Dodam że w pobliżu mego domu (osiedla) występują trzy pierwsze rodzaje kotłowni zasilanych gazem ziemnym i olejem opałowym.

 

Obecnie jedynie na codzień mam dostęp do wezła ciepłowniczego od C.O (wpracy) który jest wyposarzony  w zawór trój-drożny automatyczny (reguluje przepływ wody do nagrzewnicy od ogrzewania nadmuchowego (po odcięciu nagrzewnicy od C.O służy jako wentylacja nadmuchowa) "łopatologicznie muwiąc wymuszenie ogrzewania i wentylacji działa natejsamej zasadzie jak wsamochodzie bez klimy"

Czyli namiastkę kontaktu z ogrzewaniem masowym mam (budynek ma ok 9000 m2 samej podłogi).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to na każdym kursie są podawane odpowiednie materiały. Idąc na kurs prawa jazdy od razu masz egzamin? Najpierw te 50 godzin musisz się nasłuchać, obejrzeć, próbować, potem zdajesz i dostajesz papierek. Jak chcesz się poduczyć to idź do jakiejś dużej kotłowni i poobserwuj, jak to działa, teorii można zdobyć mnóstwo. Inna sprawa - Twoja ortografia przyprawia mnie o ból zęba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.