Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba O Opinie Na Temat Instalacji


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem własnie na etapie budowy ogrzewania w moim domu , piec co bedzie to typowy smieciuch na wegiel i drewno moc 15kw , bedę miał w domu 4 grzejniki w pokojach i 50 m2 podłogowki w salonie kuchni i lazience i przedpokojach , , chialbym abyscie zerkneli na schemat ktory zrobiłem napisali uwagi ktore powinienem wporwadzić ,

post-55919-0-47958600-1384183699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo błędów niestety.

 

1. Boiler ma pompę. Jeśli chcesz sterować temperaturą wody w zasobniku, to do likwidacji zawór różnicowy pompy CWU.

2. Pompa grzejnikowa musi być za zaworem 4D na zasilaniu.

3. Zestaw mieszający ogrzewania podłogowego do d... Zastosuj rozwiązanie oparte na termostatycznym zaworze 3D lub z siłownikiem.

4. Podłoga powinna być wpięta za zaworem 4D, równolegle z pompą CO.

5. Układ cyrkulacji do doprecyzowania, ponieważ bez ZZ to nie zadziała. Domyślam się, że planujesz zawór 3D termostatyczny do CWU.

 

Popraw schemat i nanieś planowane średnice oraz określ materiał rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pozmieniałem bo doczytałem że kocioł musi miec zabezpieczeni zimnego powrotu , i teraz moje pytanie czy tak bedzie dobrze , woda w zbiorniku cwu bedzie miała temperature podobna co na zasilaniu co , dlatego zastosowany mieszacz na wyjsciu

post-55919-0-34420200-1384190284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pozmieniałem bo doczytałem że kocioł musi miec zabezpieczeni zimnego powrotu , i teraz moje pytanie czy tak bedzie dobrze , woda w zbiorniku cwu bedzie miała temperature podobna co na zasilaniu co , dlatego zastosowany mieszacz na wyjsciu

 

Z deszczu pod rynnę. Poszukaj jakiegoś gotowego schematu "producenckiego", bo proch próbujesz wymyśleć. Pompy szeregowo, pompy CWU brak, średnice za małe, zawór różnicowy zbędny...

 

Nagle zmieniasz koncepcję z 4D na 3D termostat powrotu. Zdecyduj się co chcesz zastosować i jak układ ma funkcjonować, bo każda taka radykalna zmiana, to duże konsekwencje dla reszty układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak chcesz chronić powrót?

2. Czy chcesz mieć nadzór nad temp wody w boilerze?

3. Jak chcesz przygotowywać wodę dla podłogi (3D, pompa mieszająca)?

4. Czy chcesz zastosować sterowanie pogodowe?

5. Czy będą termostaty na grzejnikach?

6. Z czego zbudujesz układ?

7. Jaki dokładnie kocioł zamontujesz i co będzie paliwem głównym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec wymaga zastosowania mieszacza aby zabezpieczyc powrot , dlatego ten zawor 3 drogowy , pompa na powrocie spelnia role pompy cwu , gdyz ona bedzie chodzic caly czas jak tylko temperatura na piecu osiagnie 60 stopni , latem pompa co nie bedzie chodzic, zawor roznicowy zastosowalem wlasnie na wypadek zbyt duzej temperatury latem na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak chcesz chronić powrót?

2. Czy chcesz mieć nadzór nad temp wody w boilerze?

3. Jak chcesz przygotowywać wodę dla podłogi (3D, pompa mieszająca)?

4. Czy chcesz zastosować sterowanie pogodowe?

5. Czy będą termostaty na grzejnikach?

6. Z czego zbudujesz układ?

7. Jaki dokładnie kocioł zamontujesz i co będzie paliwem głównym?

 

1. powrot bedzie chronil zawor 3 drozny zamontowany na powrocie ,

2. temperatura w bojlerze bedzie miala prawie taka sama temperature co zasilanie z pieca , dlatego zawormieszajacy termostatyczny na wyjsciu z bojlera

3. temperature podłogówki bede sterował silownkiem z zaworem mieszajacym na podstawie temperatury zasialania podlogowki i temperatury zewnetrznej

4 poprzednia wypowiedz

5 na grzejnikach beda zamontowane termostaty

6 uklad bedzie całkowicie z miedzi

7 kocioł kotlosapwu uks-g 16kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Skoro boiler może mieć temp kotła, to można go wykorzystać do ochrony powrotu kotła. Obieg CWU pracujący non stop skutecznie chroni powrót.

 

Zastosowanie pompy kotłowej z termostatycznym 3D, to bez sprzęgła będzie konflikt przepływów. Zazwyczaj do kotłów opalanych drewnem stosuje się bufory, które są jednocześnie "sprzęgłem" układu. Ty tego nie masz. Chodzi o to, że pompy CO i podłogi generują jakiś przepływ, który żadko będzie równy przepływowi pompy kotłowej, a do momentu rozgrzania kotła przepływu na układ nie będzie wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie tak jak napisalem i pokazales na dolączonym obrazku , z tym ze producent kotla przedluza gwarancje o 2 lata jakj bede mial zastosowany zawor trojdrozny na powrocie jako zabezpieczenie kotla , tak wiec czy tak zamontowany bedzie spelnial swoja funkcje . dodalem rowniez zawory zwrotne , i jeszcze pytanie o zawor roznicowy przy pompie cwu , w przypadku braku zasilania

post-55919-0-65195500-1384279455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.