Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Hali Hodowlanej


mass221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na samym początku chciałbym się przywitać oraz poinformować, że z tematem ogrzewania nie miałem nigdy do czynienia.

Postanowiłem zwrócić się do Was z pomocą, ponieważ sam nie nie jestem w stanie tego ogarnąć.

 

Mianowicie mam pomieszczenie 47m2. Budynek jest nieogrzewany, posiada grube ściany oraz ocieplony strop. Pomieszczenie to ma być przeznaczone do celów hodowlanych. Chciałbym utrzymać wewnątrz temperaturę 21-23 stopnie. Mając na uwadze bezpieczeństwo przede wszystkim pracownika jak i zwierząt, nie chciałbym, aby to był jakiś konwencjonalny piec. Nic od czego można zaczadzieć itp, ponieważ w magazynie pracować będzie tylko jedna osoba i w razie kłopotu, nie będzie miał mu kto udzielić pomocy. Poza tym nieciekawie by było gdyby zwierzęta padły.

 

Czy są jakieś w miarę oszczędne urządzenia ogrzewające powietrze zewnętrzne (zależy mi aby w pomieszczeniu była duża wymiana powietrza)?

Zdaje sobie sprawę, że eksploatacja tego będzie dość kosztowna, ale jaki byłby mniej więcej rząd wielkości jeśli chodzi o koszt zużycia prądu (przy eksploatacji 24h/d)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam, jeżeli zamieściłem ten wątek w złym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja też bym zrobił tak jak Januszj26 jezeli masz dostep do trocin, koniecznie z buforem . Kolega tak zrobił w domu . Domontował bufor 750 l i teraz nie musi w nocy podkładać i rano jeszcze ma żar w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W Twoim przypadku najlepiej było by zamontować centralę wentylacyjną z wymiennikiem odzyskującym część ciepła z wywiewanego powietrza + nagrzewnica zasilana z kotła (kociołka). W lecie zapewni wymianę powietrza .Może być nawet chłodzone.W innych pomieszczeniach mogą być grzejniki, lub też wetylacja.

Jeśli chodzi o temp. wewnętrzną to wydaje mi się ,że 21-230C to gruba przesada. W pomieszczeniach hodowlanych powinna być temp. 14-180C. 

No chyba,że chodzi o chodowlę kurczaków ,lub innych małych, młodych zwierząt.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.