Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co +Cwu Bardzo Prosta - Sprawdzenie


jubitom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bardzo proszę o sprawdzenie poprawności instalacji .Piec zwykły zebiec weglowy 14 kw+ 1 pompka w całym układzie ,na razie ogrzewanie podłogowe do jednego małego pomieszczenie podłączyłem na "żywca" , bez dodatkowej pompki, regulacja za pomocą zwykłego zaworu grzejnikowego, no i do tego wczoraj kupiłem bojler dwupłaszczowy kospela 140 l i jeszcze go nie podłączyłem i zastanawiam się czy podłączenie takie jak na rysunku będzie prawidłowe. Sterownika pompki jeszcze nie mam ale wiem że musze kupic , bo jak będzie podłączony bojler i w piecu wygasnie to mi wychłodzi wode z bojlera -czy zawór klapowy będzie lepszy od sprężynowego ??? Układ jest otwarty -zapomniałem dorysować zbiornika wyrównawczego Przepraszam za odręczny rysunek ale na komputerze nie potrafie zrobić . Pozdrawiam jubitom post-55717-0-92830800-1383854991_thumb.jpgpost-55717-0-01828900-1383855011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką odpowiedz , myślałem jeszcze o zastosowaniu zaworu czterodrogowego lub trójdrogowego -ale czy to coś da ??, A co do podłogówki to pomieszczenie ma 12 m , podłoga jest ciepła ,zawór rtl chyba powinienem kupić , ale nie wiedziałem czy z takim podłączeniem zda egzamin. W późniejszym czasie dołożę podłogówkę w innych pomieszczeniach (dojdzie około 35 m2) i pewnie będę potrzebował jakąś rozdzielnie z pompką osobną do podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jeszcze naczynie przeponowe do zimnej wody. Nie jest obowiązkowe ale przydatne w szczególności jak będziesz grzał na wysokich parametrach. Czy jest to nowy kocioł i instalacja? zobacz w DTR-ce czy nie masz wymogu zabezpieczenia tem. powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemat podłączenia jest ok

 

Nie wprowadzaj w błąd ! schemat nie jest OK.

Brakuje naczynia otwartego i zawór nad kotłem do wywalenia !

Wymagania techniczne odnośnie zabezpieczenia kotła na paliwa stałe się kłaniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naczynie masz na samej górze podpięte do jednego z pionów to pompę daj na powrocie bezpośrednio przed kotłem.

Pomiędzy wyjściem z kotła a naczyniem nie może być żadnych zaworów nawet zwrotnych i innej armatury ograniczającej przepływ i średnice poniżej 1 cala !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby spóscic wode z bojlera daj dodatkowy zawór spustowy czyli najpierw zasilanie zimna woda, zawór bezpieczenstwa ,trójnik,króciec zimna woda zasobnika

w wolny otwór trójnika zawór spustowy

 

przeznaczeniem zaworu bezpieczeństwa nie jest docelowo spuszczanie z zasobnika wody,choc w DTR zaworu bezpieczenstwa znajduje sie ,ze zawór nalezy przynajmniej raz na miesiac otworzy i sprawdzic czy wycieka przez niego woda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojnik pomiedzy zaworem bezpieczenstwa a podłaczeniem zasobnika ----- to sie tyczy foto 2

 

zwróć uwagę na kierunek przepływu w zaworze bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy wczesniej pisali aby nie wychłodzic zasobnika zawór zwrotny

 

ja jestem zwolennikiem pompy ładujacej c.w.u i sterownika euroster 1100b......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki rozdzielacz jest wystarczający http://ogrzewanie.top100.net.pl/rozdzielacz-mos-4-rotametry-zawory-zaciski-cat-161-id-3294.aspx czy kupić coś lepszego np. odrazu z pompką . Bo i tak będę musiał troszkę przerobić instalacje do podłogówki dokładając nowe 2 nitki z nowych pomieszczen . Tylko jeszcze według mojego schematu to gdzie i jakiej średnicy rury miedzianej najlepiej podłączyć do rozdzielacza podłogówki ( a może tam gdzie jest teraz 1 nitka )? W tej chwili mam tą jedną nitkę podłogówki podpiętą do rury Cu fi 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.