Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezprzewodowy Czujnik Temperatury


KubaSko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Nabyłem dom w którym już była instalacja c.o. Instalacja to kominek z płaszczem wodnym (ukł.otwarty)--> wymiennik ---> kocioł gazowy ---> grzejniki (ukł.zamknięty). W związku z tym że instalacja była spaprana wywaliłem rury i grzejniki, kupiłem nowe rury miedziane, grzejniki purmo V i pompę elektroniczną, zasobnik c.w.u, przerobiłem wymiennik i jeszcze parę innych rzeczy (zostawiłem kominek i gazówkę). Dałem termometry tarczowe po obu stronach wymiennika. I przydałby mi się jeszcze jeden bezprzewodowy czujnik który przyłożyłbym do rury zasilającej kominka aby dawał sygnał do wyświetlacza który leżałby sobie na kominku i w ten sposób wiedziałbym mniej więcej jaka jest temp. czynnika grzewczego. Teraz muszę latać do pomieszczenia gdzie mam wymiennik żeby zobaczyć jaką mam temp. na komnku. Czy znacie jakiś model takiego czujnika przylgowego?? chodzi mi o bezprzewodówkę bo wiercenie odpada, nie mam po prostu jak tego kabla puścić nie demolując kominka a tego nie chcę robić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jako kucharz z zawodu polecam coś takiego

http://allegro.pl/bezprzewodowy-termometr-do-zywnosci-185909-i3671957577.html

używałem podobnego w kuchni i sprawdzał się znakomicie ( oczywiście mierzył temperaturę potraw w piekarniku) ale to twoich celów na pewno się nada

zaizoluj tylko dobrze kapilarę na rurze zasilającej aby nie było przekłamywań

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jako kucharz z zawodu polecam coś takiego

http://allegro.pl/be...3671957577.html

używałem podobnego w kuchni i sprawdzał się znakomicie ( oczywiście mierzył temperaturę potraw w piekarniku) ale to twoich celów na pewno się nada

zaizoluj tylko dobrze kapilarę na rurze zasilającej aby nie było przekłamywań

 

pozdrawiam

Ciekawe jaką potrawę (mięso, ciasto) będzie trzeba wybrać aby czujnik pokazywał prawidłowo ;)

Czyżby dziczyznę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek ma sterownik euroster 11. Jak już wspominałem kominek już był i nie chciałem go rozwalać bo całkiem ładnie jest zrobiony. Euroster wisi w pomieszczeniu obok wymiennika. Załącza pompę kominka i pompę c.o. po stronie wtórnej wymiennika. Kominek nie ma przepustnicy, pobiera powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje przez dziurki w szufladzie popielnikowej. W piwnicy pod kominkiem wykułem dziurę i puściłem rurę z powietrzem z zewnątrz bo wcześniej był dramat jak przyszło do palenia, teraz jest super. Wyłożyłem też szamotem komorę spalania. Na tyle ile mogłem poprawiłem to co było spaprane. Ogólnie teraz jestem zadowolony z układu, jeszcze tylko ten wyświetlacz na kominku i będzie cacy :) Spróbuję na dziczyźnie ustawić zobaczymy jak się będzie paliło ;) już widzę minę gości jak się będą pytać dlaczego tu jest krowa na wyświetlaczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.