Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura


shiner11

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to tylko chwilowa temperatura to nic nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 100 stopni. i więcej zależy jak będziesz palił..

jednak grozi to zniszczeniem instalacji.

Polecał bym jednak temperaturę ok 60 stopni.

Napisz coś więcej jakie sterowanie Masz kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was szybkie pytanie ponieważ mam na piecu około 85 stopni piec ma około 10 lat obieg grawitacyjny mam pytanie czy piec sie nie rozwali nie rozsadzi grzejników ile max stopni na piecu ma byc prosze o syzbka odp naprawdę.

 

Mój poprzedni kocioł (robiony przez rzemieślnika) miał ponad 20lat a temperaturę utrzymywałem cały czas 80C zdarzało się i 90C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiele.

Nikt nie napisał z czego ta instalacja jest zrobiona....

gdzie jest naczynie wyrównawcze, i jak zamontowane...

gdzie są zawory i czy są otwarte.....

czy zgodnie ze sztuką budowlaną instalacja jest wykonana?

Nie znam szczegółów więc nie chciałbym mieć kogoś na sumieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz rację i zgadzam się w tym w 100 %

Jednak ja tej instalacji nie robilem a co gorsza nie widziałem ...

Więc ostrożności nigdy za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej starej instalacji woda była "gotowana systematycznie",stary piec.Piec dawał radę ale nie wytrzymywały zawory na grzejnikach,Według mnie optymalna temperatura to 70 stopni ale nawet jak dojdzie do 90 też nie powinno być tragedii. Trzeba pilnować temperaturę ze względu na pompkę i zawory,Wysoka temperatura może skrócić żywotność tych podzespołów.Pozdrawiam iżyczę optymalnej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam...

Z czego wykonana jest instalacja?

stal spawana,skręcana , czy coś innego?

W jaki sposób sterujesz temperaturą kotła?

(miarkownik ciągu np.)

czy tak po prostu...

Czym palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł w układzie grawitacyjnym na pewno się nie rozpadnie a wysoka temp. może co najwyżej przyczynić się do jego dłuższej żywotności.

Jeżeli układ był projektowany na grawitacyjny a z powyższego postu to niejako wynika to temp 75-80* C to norma dla takich układów zresztą aby grawitacja "ruszyła" to trzeba dużej różnicy temp. pomiędzy zasilaniem i powrotem.

 

Pytanie tylko po co o tej porze roku tak ostro palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem po co tyle na kotle teraz....

Tak pomyślałem że może jakiś test...

Albo "świeży" palacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może tylko w formie małego ostrzeżenia dla innych opowiem małą historyjkę. Kolega ma spawaną instalację grawitacyjną robioną przez starego majstra, działa bez problemu ale syn majstra przeniósł mu naczynie ze strychu do łazienki i przelew dla wygody poprowadził zwyką plastykową rurą od zimnej wody w dodatku za zabudową z glazury. I zaczęły się kłopoty. Kocioł dwa razy się lekko zagotował, gorąca woda tak rozgrzała plastykowy przelew, że ten spadł z kroćca od naczynia i łazienka zalana, smród za zabudową. Wniosek, inwestor musi znać się lepiej na robocie niż wykonawca :unsure: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam instalacja jest stalowa spawana regulacje ciągu mam przy piecu odrazu koło komina taki wichajster sie przekręca i ciąg sie zmniejsza i zwieksza a pale suchym drzewem a taką temperatura poprostu sie zrobiła sama nie mam pojęcia jak to kontrolować zuce do pieca i sie jara.

 

A mam takie pytanie że jakbym chciał załozyć pompe obiegową + komputer do sterowania filtr itp to musiałbym zmieniać instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mimo "sprawnej" instalacji ,praktycznie nie ma żadnej regulacji procesu spalania....

Ot taki przykład w tym przypadku: to tak jak by w samochodzie regulować obroty silnika "zatykaniem"rury wydechowej....

W tym przypadku polecił bym zamuwić jakiegoś instalatora instalacji CO.

Niech zobaczy i oceni. naj prawdopodobniej doradzi co trzeba zmienić...lub jak palić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) poprostu sie zrobiła sama nie mam pojęcia jak to kontrolować zuce do pieca i sie jara.

Sprawdź link z mojego podpisu, prawdopodobnie palisz niewłaściwie. Jeśli masz klasycznego śmieciucha, zaoszczędzisz na opale, rzadziej będziesz odwiedzał kotłownie, sąsiedzi się ucieszą.

 

Sprawdź również czy naczynie na strychu jest ocieplone, jeśli nie. zrób to dla swojego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było? Jak zamarznie może wybuchnąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.