Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sterownik Do De Dietrich Mcr3


r2r3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Opiszę instalację bo nie wiem czy doda się załącznik ze szkicem.

Dom: parter + poddasze użytkowe. We wszystkich pomieszczeniach zrobione podłogówki i kaloryfery. Dwa rozdzielacze do podłogówki firmy KAN z układem mieszającym (posiadają zamontowane pompy) + dwa rozdzielacze do kaloryferów. Rozdzielacze od kaloryferów planuję spiąć razem i dodać im pompę. Czyli po spięciu uzyskuję trzy układy. Wszystkie chcę podpiąć do sprzęgła hydraulicznego, a sprzęgło do pieca kondensacyjnego jednofunkcyjnego. Planuję zakup MCR3 De Dietrich wraz z zasobnikiem na ciepłą wodę. Piec ma być wyposażony w sterowanie pogodowe.

Jakiś sterownik (planowałem iSense De Diertich) wyposażony w czujnik temperatury załącza piec.

I tu zaczyna się problem.

Jak włączyć dodatkowe trzy pompy na obiegach razem z piecem?

Czy z tego pieca mogę uzyskać sygnał, który wysteruje zewnętrzny stycznik w centralce zasilającej pompy?

Czy muszę dobrać inny sterownik sterujący kilkoma obiegami? Jeżeli tak to jaki polecacie?

 

Jednym z rozwiązań jest włączenie na stałe tych pomp jesienią i wyłączenie wiosną, ale nie o to mi chodzi.

Mam nadzieję że opisałem to zrozumiale.

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

schemat co.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci sterowanie pogodowe jak pogodowo instalacją sterować nie będziesz mógł. Znowu by trzeba pisać o specyfice kotłów wiszących i doborze urzadzeń..... co proponuję przeczytać bo na forum jest już przynajmniej kilkadziesiąt podobnych. Nie wiem kogo bardziej winić instalatorów czy inwestorów, i właściwie ręce opadają od pisania że najpierw warto zrobić projekt i dobrac urządzenia a potem wykonać instalację. U nas w modzie jest działanie odwrotne. Jeżeli instalacja jest wykonana jak na schemacie ( za sprzęgłem) to też niestety jest wykonana błednie ( wykonanie prostego kolektora dla 3 obiegów było dla instalatora wyzwaniem ponad siły i umiejętności). Możesz darować sobie kocioł sterowany pogodowo bo jego sterownik z tą instalacją współpracować nie będzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.