Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opał Z Firmy Prestige


macx

Rekomendowane odpowiedzi

No to Sebastian podaje opis Wesołej a potem link o ścieralności Ekoretu. Nie bardzo rozumiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła to Ekoret?

Wynika że  „JULIUSZ” W SOSNOWCU

http://wegiel.katowice.pl/wegle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki węgiel z jakich kopalni z Parametrami jakościowymi 

KWK "MYSŁOWICE-WESOŁA"


KWK "MURCKI - STASZIC" Ruch Boże Dary


KWK "MURCKI-STASZIC" Ruch Staszic


KWK "WIECZOREK"


KWK "WUJEK" - Ruch Wujek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz palnik? Obrotowy, okrągły, czy tzn brucera

Okrągły nie obrotowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma tam informacje  na temat spiekalności Wesołej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się podzielić doświadczeniem palenia ekogroszkiem z firmy prestige (czerwone worki).

Moim zdaniem nie ma on takiej kaloryczności jak jest napisane. Może sie dobrze wypala jak się go długo potrzyma na palniku (u mnie 8 sek podawania 112 sek przerwy) - i wypalał się elegancko. Ale piec nie mógł dojść do zadanej temperatury. Podgrzenie CWU była meczarnią, do temp 46st z 30 potrafi dochodzic 2-3h. Przy niewielkim poborze na CO i podłogówkę.

Kombinowałem z nadmuchem itp...ale nic. Jestem zdegustowany niby super kalorycznością.

Teraz mam 8s/100s i nadmuch 40% (ekoHeitz3 palnik Brucera) i jest troszkę lepiej. Załuję ze mam go 3t.

Uważam że nie ma tego tzw energetycznego kopa. Porażka.

Witam 

Może coś się przyda napisz jak efekty tych ustawień.

Parametry sterownika pieca dla tego ekogroszku znajdują się na opakowaniu produktu.

Ustawienia z opakowania.

Zalecane ustawienia to:

temp. wody w kotle min 60 stopni

prezerwa 60-70 sekund 

nadmuch umiarkowany

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

podawanie ustalić obserwując palenisko

I dodatkowa informacjia o ustawieniach ze strony prestige.

Parametry sterownika pieca znajdują się na opakowaniu produktu – po ich wprowadzeniu należy obserwując palenisko i odpad dokonać ewentualnych korekt wg. poniższych zaleceń:

  • nigdy nie stosuj temp. wody w kotle poniżej 55oC i powyżej 80oC aby nie dopuścić do efektu kominowego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_kominowy)
  • pamiętaj aby przestój podajnika i dmuchawy w czasie podtrzymania był nie dłuższy niż 4-6 minut (dłuższy czas może doprowadzać do zbytniego wychładzania nie spalonego paliwa)
  • stosuj zawory mieszające (trzy lub czterodrożne)
  • otwórz szeroko przesłonę wentylatora (min 4cm)
  • ustaw moc dmuchawy na 45-60%
  • nie stosuj krótszych odstępów między podawaniami niż 50 sekund
  • obserwuj odpad (popiół) – w razie potrzeby zmniejszaj lub zwiększaj odstępy i dawkę paliwa stosując korekty o 1-2 sekund
  • dokonuj obserwacji po 4h od wprowadzenia zmian

link do ustawień:

http://ekogroszekprestige.pl/ustawienia/

tutaj może coś się przyda jeszcze do ustawień:

http://www.czp.pl/kociol/kielar/kielar.html

http://www.czp.pl/cieplnik/index.php

http://www.czp.pl/kociol/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe  Ustawienia dla Ekogroszku Prestige Premium

 

Moc  1:6 w stosunku postój a podawanie.

60:6=10 czyli

60s przerwa

10s podawanie

55% wentylator - (regulować pod swój kocioł, jeszcze ustawiam )

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

= 30% mocy kotła

 

Moc 1:5 w stosunku postój a podawanie.

60:5=12 czyli

60s przerwa

12s podawanie

67%  wentylator - (regulować pod swój kocioł jeszcze ustawiam,)

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

= 50% mocy kotła

 

Moc 1:3 w stosunku postój a podawanie.

60:3=20 czyli

60s przerwy

20s podawanie

87% wentylator - (regulować pod swój kocioł, jeszcze ustawiam)

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

= 100% mocy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamczy ktoś może podać parametry ustawienia na piecu , mam problem ze spalaniem tego ekogroszku zakupiłem 4 tony- robją się spieki, jakie powinny być ustawienia na steowniku - mam kocioł 24kW ze sterownikiem TANGO.Jacekchcę jeszcze dodać że jest to ekogroszek prestige platinum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rownież PREMIUM. Piec Defro duo 35kW z PIDem. Zapełnienilem kociel 13 workami i piec pracował na tym 14 dni, ale temperatura na zewnątrz była 5-8 St. Na fotkach widać co się tworzy w piecu. Obecnie uszkodził się sterownik i czekam na naprawę. Zakupiłem 6 ton, byłem w firmie osobiście obejrzeć groszek. Nie wiec co sądzić o tym. Dzisiaj zakupie na próbę do testów PIEKLORZA oryginalnego, najdroższego, sprawdzę i dam znać. Powinno to nastąpić w piątek po południu.Pozdrawiam, Piotr.

post-60926-0-05911000-1418283889_thumb.jpg

post-60926-0-85095400-1418283912_thumb.jpg

post-60926-0-84036100-1418283936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na opinie o PIEKLORZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz powietrze i to drastycznie (najlepiej klapką), prestige ma do siebie to że musi się długo palić a nadmuch nie może być silny.

 

ja mam classica i spieków praktycznie zero (jeszcze ustawiam).

 

BTW: nikt Ci nie powiedział że rury to też wymiennik ciepła ? podobnie rozdzielacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje nowe  Ustawienia dla Ekogroszku Prestige Premium

 

Moc  1:6 w stosunku postój a podawanie.

60:6=10 czyli

60s przerwa

10s podawanie

55% wentylator - (regulować pod swój kocioł, jeszcze ustawiam )

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

= 30% mocy kotła

 

Moc 1:5 w stosunku postój a podawanie.

60:5=12 czyli

60s przerwa

12s podawanie

67%  wentylator - (regulować pod swój kocioł jeszcze ustawiam,)

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

= 50% mocy kotła

 

Moc 1:3 w stosunku postój a podawanie.

60:3=20 czyli

60s przerwy

20s podawanie

87% wentylator - (regulować pod swój kocioł, jeszcze ustawiam)

uchylona przysłona 1,5- 2 cm

= 100% mocy kotła

Pięknie to rozpisałeś z tymi mocami ale czy ktoś wykonał podobne proby dla palnika Brucer.

Bo moim zdaniem takie czasy podawania wywalą cały ekogroszek z paleniska.

7s podawania i koło 100s przerwy powoduje ze utrzymuje sie niewielki kopczyk ale niestety skutkuje to mała mocą i długo bardzo długo łapie wzrasta temperatura no a i tak powstają spieki. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że są różna zdania odnośnie mocy nadmuchu. Część pisze że przy ekogroszku prestige (czerwone worki) trzeba dać mało nadmuchu a cześć pisze że dowalić z mocą aby wydobyć tą kaloryczność z tego twardego ekogroszku. Pytanie czy ktoś z fachowców potrafi dla laika wyjaśnić jaki dobór mocy powinien być dla twardego i rzekomo kolorycznego ekogorsku no i drugie pytanie jak moc nadmuchu może pływać na żywotność całego paleniska?

Bo gdzieś zasłyszałem że dla pieców Heitz Eko 3 z palnikiem Brucera nie powino się ustawiać mocy większej niż 40% - dlaczego nikt mi dokładnej odpowiedzi nie udzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak mam ekogroszek z mysłowic tona workowanego po 25kg 860 zł z dostawą kalorycznosc okolo 28

palę to na automacie PID z tym ze moc nadmuchu mam -90 a moc kotła na 1 (temperatura zadana co - 65 stopni) i powiem bardzo ladnie sie pali

dodam ze ekogroszek z pewnego zrodla i jeszcze pakowany latem - suchy :) popiołu nie za wiele i nic sie nie spieka :)

 

jak palilem na mocy nadmuchu 0 i mocy pieca 1 to i tak bylo niezle zmiejszajac moc nadmuchu do -90 jest rewelacyjnie

wiec cos w tym jest ze chyba ten groszek z kopalni w Mysłowicach nie potrzebuje za duzo tlenu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Palę Platinum 2 sezon wprowadziłem ustawienia jak radzi sebastian faktycznie spalanie spadło do około 18kg na dobę z 22kg i zaczoł się wypalać na popiół jak z papierosa, wcześniej nie dopalał przy odstępie 40sek i podawaniu 8sek. 

Obecnie mam:

60 temp na kotle
60s przerwa

10s podawanie

55% wentylator
Podtrzymanie: co 5min / podawanie 10sek / nadmuch 20sek

 

Za drugim razem placilem 25zł mniej z racji ponownego zakupu korzystając z karty którą otrzymałem za pierwszym razem, obsługa najwyższa półka.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po spaleniu paru worków Prestige platinum zastanawiam się czy nie zrobić badań w OPECu.Na ustawieniach z opakowania wzrost temp.bardzo długi .Do peletu mu daleko,wzrost temp szybki i nieograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość witek1234

Zakupiłem tonę testową. No, nie powiem że jestem zachwycony.Ale po kolei.Posiadam kocioł mpm 8-10 kW,i zakupiłem na zimę groszek z Ziemowita. Pali się dobrze ale dużo popiołu.Myślałem że gdy kupię z Prestige, moje kłopoty będą wspomnieniem. Obsługa spoko ale już dostawa kurierem Poczty Polskiej to jakieś nieporozumienie.Auto 16 ton!!!!,kierowca miły gość ale nie podjedzie bo nie wykręci w dojazd do posesji, poza tym ograniczenie tonażu na drodze do 5 ton.Nie pomogło tłumaczenie że ludzie węgiel wożą, budują domy i ciężarówki jeżdżą.Podwiózł paleciakiem,ale za bramą momentalnie utknął bo paleciak szeroki i zjechał na trawę.Woziłem ten węgiel na taczkach dwie godziny.Te trudności zniechęciły mnie i więcej nie kupię u nich, bo 5 ton nie będę targał na taczkach.Co do jakości węgla,to... Platinum kopci, spieka się, popół ze spiekami.Clasic wg mnie gorszy jakościowo od mojego Ziemowita,wygląda na jaką mieszaninę Silesi z czymś tam,a efekt taki że masa spieków i popiołu.Na stronie internetowej mają napisane że Wieczorek,Wesoła, Piast.Na workach już o tym ani słowa.Spalę tą tonę,mieszając jedno z drugim albo z moim groszkiem.Ale już się wyleczyłem.Papier przyjmie wszystko,taka prawda.Ceny to kpina za tą jakość.I bierzcie poprawkę na kuriera.Jeśli nie macie kostki na podjeżdzie do domu,to liczcie się z treningiem muskulatury.Woreczki bardzo ładne i kuszą,ale towar w nich mokry.Wysypuję na podłogę i suszę cały dzień przed wsypaniem do kotła.Takie są atrakcje za 880 zł na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.