Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"bulgotanie" W Rurach A Bojler


Zabster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z instalacją CO w domu 1 rodzinnym.

Schemat rur bezpośrednio przy kotle przedstawia dołączony rysunek. Mam dodatkowo bojler, który posiada również grzałkę elektryczną.

W okresie przejściowym, nie palę 24h na dobę i bojler korzysta z grzałki elektrycznej a zawory przedstawione na rysunku są zamknięte.

Od początku palenia w piecu słychać bulgotanie w rurach przy samym kotle, które niesie się po całym domu.

Ostatnio zauważyłem również, że jeśli otworze zawory do bojlera, bulgotanie ustaje.

 

W związku z tym mam pytanie, jaki jest powód tego bulgotania i czy jest jakieś rozwiązanie problemu, aby przy zamkniętych zaworach nie było słychać bulgotania.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i przepraszam za kiepski rysunek. Mam nadzieję że wystarczający.

post-55740-0-99685800-1383769061_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bulgocze to wydaje mi sie ,że musi być gdzieś powietrze, u mnie było podobnie z tym że mam instalacje z pompą ,pomogło zakręcenie odpowietrzników takich takich jak te http://archiwum.allegro.pl/oferta/odpowietrznik-automatyczny-z-zaworem-stopowym-1-2-i3020707683.html prawdopodobnie przez nie zasysało powietrze i oczywiście odpowietrzyć instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.