Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie

Usprawnienie kotła co Modyfikacja kotła co

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
266 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   płonka

płonka

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 17:12

Witam co tam słychac odnośnie palnika czy po takim czasie użytkowania nadal są efekty głównie chcę zapytac o dopalanie sadzy.

• 0

#262 OFFLINE   Manta

Manta

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:03

W kierunku przodu, myślę że z 5 cm wystarczy.

Czy możesz wyjaśnić dlaczego nie do tyłu?, pochylenie ku tyłowi powinno podgrzać dodatkowo płytę gorącymi spalinami.

• 0

#263 OFFLINE   genab

genab

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:56

Komora dopalająca ma się rozszerzać do góry ze względu na rozprężanie spalin, a komora zasypowa zwężać żeby węgiel nie klinował się.
  • 0

#264 OFFLINE   staszekcwu

staszekcwu

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów
  • Instalacja: Wskaż tutaj.

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:53

Witam co tam słychac odnośnie palnika czy po takim czasie użytkowania nadal są efekty głównie chcę zapytac o dopalanie sadzy.

Witam . Zrobiłem palnik z cegły szamotowej.Przez tydzięń grzania  dym prawie całkowicie dopalał  się, ale kocioł stracił powierzchnię ogrzewalną i przez to moc. Z trudem osiągałem 58 C i to przy grzaniu 1/2 domu.Dzisiaj palnik rozebrałem i mógłbym wodę zagotowąć. Niestety w moim typie kotła palnik nie sprawdził się.

• 0

#265 OFFLINE   artur

artur

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 21:57

A może nie jest to wina palnika tylko kociołka.Ja kombinowałe z moim gniotem górno-dolnym w kierunku DS i w końcu doszedłem do jednego słusznego wniosku.Mam źle zrobiony wymiennik.W Dakonie pierwszy kanał ma ok.10 cm szerokości,drugi 8 cm a trzeci ok.4,5cm.U mnie jest odwrotnie pierszy -5cm a pozostałe 10 cm.To jest autostrada dla spalin które zamiast podgrzewać blachy ulatują do komina.Po większych i mniejszych kombinacjach odpuściłem dolne spalanie,dorobiłem KPW,zaślepiłem pierwszy kanał i palę od góry węglem.Dymu nie ma prawie wcale,pali się powoli i czy chcę czy nie muszę używać przesłony na czopuchu.Inaczej większość ciepła idzie w komin.W twoim przypadku może być podobnie.Spaliny szybko przelatują przez wymiennik i nie zdążą go ogrzać.Trochę śledziłem różne tematy na tym i innych forach i z tego co widzę to najlepszym wymiennikiem do DS-a to wymiennik opłonkowy gdzie płomienie omiatają z zewnątrz rurki z wodą.Rurki wg.mnie powinny być ustawione nie w równych rzędach tylko naprzemiennie albo jak kto woli w szachownicę.

• 0
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

#266 OFFLINE   Giro

Giro

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 00:32

To są zdjęcia z mojego palnika w SAS NWT. Mam nadzieję że pomogą.

attachicon.gif2013-11-23 11.25.39.jpg

Góra pierwszego wymiennika zatkana szamotem

attachicon.gif2013-11-23 11.25.44.jpg

A to już z dyszami 

attachicon.gif2013-11-23 11.31.34.jpg

miejsce w dyszy wycięte na powietrze wtórne

attachicon.gif2013-11-23 11.25.33.jpg

widok z góry za pierwszym wymiennikiem

attachicon.gif2013-11-23 11.36.07.jpg

dystanse do blokowania prostki szamotowej na tylnej ściance palnika

attachicon.gif2013-11-23 11.42.10.jpg

no i oczywiście filmik

witam, posiadam taki sam piec SAS NWT,tylko już zaślepiłem górę i otwory nadmuchowe w ściankach,bo palę na miarkowniku ciągu , chciałem się dowiedzieć czy  u ciebie ten piec też chodzi na miarkowniku czy na wentylatorzę

• 0

#267 OFFLINE   Giro

Giro

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:14

Witam ponownie

resq pomocy?

Zrobiłem palnik według twojego pomysłu, z rozpaleniem nie było problemu,ale już z paleniem tak,drzwi popielnika musiały być otwarte na pełną szerokość to wtedy jakoś się paliło,jak zamknąłem i była otwarta tylko klapka od miarkownika (ta w drzwiczkach popielnika) to ogień przygasał.U ciebie paliło się chyba na wentylatorze.

Po oględzinach twoich zdjęć wywnioskowałem że masz wiekszy piec bo u mnie jest 5 ruszt wodnych a u ciebie 6,ale jakoś to ogarnąłem ,palniki wyszły mi po11,5cm,otwór nad wiszącą przegrodą ok 5cm,jaka może być przyczyna(dodam że próbę robiłem paląc drewnem)za mały otwór w palniku czy za dużo PW.

Gdy wygasło wyciągłem te płytki szamotowe o gr.3cm zza pierwszego wymiennika, sytuacja trochę się poprawiła ale dalej to nie było to. 

• 0