Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Dachu O Kącie Nachylenia 20 Stopni.


MichaŁ26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przymierzam się do sporej inwestycji, mianowicie do izalacji dachu i ścian w moim domu.

 

Mam pytanie odnośnie izolacji dachu. Na obecną chwilę jest tak, że dach jest na krokwiach odeskowany, na to połozona papa, a na nia blacha. Dach ma kąt nachylenia ok 20 stopni.

 

Nie wiem jak wykonac izolacje czy na strop gdzie na obecną chwile jest nawrzucana wata szklana, która chyba nic nie daje bo latem w pomieszczeniach na pietrze jest mega gorąco a zimna jest np róznica 5 stopni miedzy góra a pomieszczeniami na dole.

 

Czy zrywac całe poszycie do krokwi i dawac folie, wełne i znów folie ? Teraz od wewnątrz jakbym chciał robić to cieżko gdyż w najwyższym punkcie od stropu do dachu bedzie ok 1,2m

 

Nie wiem jak to ogarnąć aby miało rece i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawrzucana czyli nacpana czyli nie izoluje ,ułóż wełnę np. ronkton o łącznej grubości 25cm w płatach po 5 lub 10cm i dokładnie i ładnie ma to wyglądać bez żadnych folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić ocieplenie stropu nad ostatnia kondygnacją za pomocą np.wełny mineralnej.

Oceplenie dachu może być mocno skomplikowane,a lepszy efekt da napewno położenie wełny na stropie.

Ja tak zrobiłem u siebie,podobne poddasze do twojego,w najwyższym punkcie 130 cm,ułożyłem na stropie starannie dwie warstwy wełny mineralnej KNAUF 150 mm - współczynnik lambda 0.039 - w sumie 30 cm , efekt natychmiastowy ,z dnia na dzień temperatura w pomieszczeniach pod tym stropem wzrosła o 3-4 st.C.

Praca mało skomplikowana a efekt gwarantowany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak będę musiał zrobić jak piszecie. Bo rozbierać dachu do gołej krokwi to troche lipa bo wiadomo dodatkowe koszta itd. A powiedzcie mi czy tą wełne zamykaliście np płytami OSB czy poprostu samo ułożenie ?

 

No i np jak to się ma do temperatur panujących latem ? Wiadomo że blacha nagrzewa sie do sporych tempratur. chce aby zimą było ciepło a latem wiadomo troche chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu zostawilem wełnę nie przykrytą,bo poddasze jest i tak nieużytkowe, nie dawałem też żadnej folii ani pod wełnę ani na nią.

Izolacja dzieła w dwie strony - w pomieszczeniach jest w zimie ciepło a w lecie ptrzyjemnie chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to wełna rockwool a opór podawany jest jako R i tak bez patrzenia w tabele opor 25cm powinien wynieść powyżej 5 do 6 w zaleznosci jaka twardość wybieżesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak szczelny będzie ten stryszek mnie poradzono zrobić otwory w scianach szczytowych z kratkami wentylacyjnymi z siatką ,sa naprzeciwko siebie ,wymusza to ruch powietrza i zapobiega gromadzeniu sie ewentualnej wigoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.