Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek + Bufor Dom 80Mkw


zarybob

Rekomendowane odpowiedzi

W okresie grzewczym nigdy nie grzejesz bufora od 20C, tylko od wyższej temp np 40C.

Ciepło na grzejniki "pójdzie" od momentu załączenia pompy CO - czyli jak ustawisz, tak masz.

Podłogówkę warto ustawić na grzanie od 30C a grzejniki od 45C, wtedy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor ładuje się warstwowo i w przypadku dużego poboru na układ, ładowanie bufora jest spowolnione. Pełni on rolę "bateryjki", która akumuluje nadmiar. Po to są układy mieszania na grzejniki i podłogę, by stabilnie podawać czynnik grzewczy na układ, a kominek spokojnie bujać na 90. Nadmiar trafia do bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Czy w schemacie który wystawiłeś nie było by problemu gdy woda w buforze miała by powiedzmy 20 stopni i bufor musiałby się najpierw zagrzać a poxniej dopiero istalacja. Bałem się tak wykonaniej instalacji, tz bałem się że będę musiał wygrzewać bufor np 4 godziny żeby cokolwiek poszło później ciepła na grzejniki.

Wiem że w zaznaczonym polu jest coś zamotane bo mi też nie pasowało i musze jeszcze raz na spokojnie sprawdzić schemat.

wtedy wstawia się mała modyfikację mianowicie odbiór ciepła łaczy się na rurze ładującej bufor i wtedy działa wszystko natychmiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na schemacie na powrocie do kominka ,jak jest zbyt zimna woda to odcina bufor i żadna pompa nie przepchnie przez niego wody cłodniejszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.