Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie O Piec Grzewczy W Bloku


merdoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum i z góry przepraszam za błędy.

A wiec, zakupiłem mieszkanie 60m2 na trzecim piętrze i za ścianą mam pomieszczenie z piecem grzewczym, jest to dla mnie coś dziwnego, bo takie pomieszczenia z zawartością powinny być w piwnicy.

Pytanko jest następujące czy praca tego pieca nie będzie za głośna albo nie będzie wytwarzał zbyt wiele ciepła, że będę mógł to odczuć w moim mieszkaniu oraz czy jest to w jakiś sposób niebezpieczne np. podczas wybuchu pieca nie zwali mi się ścianą na głowę.

Dziękuję za odpowiedzi z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to urządzenie grzewcze? Kocioł z podajnikiem czy kocioł na gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moment to pomieszczenie należy do twojego lokalu czy to jest centralna kotłownia całego bloku?

jeśli centralana kotłownia to na pewno jest bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi u teściów mają takie pomieszczenie z wymiennikami CO pod swoim mieszkaniem - chwalą sobie, bo nie muszą w ogóle ogrzewać pokoju który znajduje się nad nad nim. ale czy bezpieczne.. przez lata nic tam się nie dzieje, ale nie wiem czy mówimy o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam, że dopiero teraz piszę.

Jest to kotłownia z piecem na gaz na ostatnim piętrze, czyli trzecim moje mieszkanie będzie za ścianą tej kotłowni z tego, co się dowiedziałem to w sezonie grzewczym to urządzenie będzie przykładowo buczeć, rozmawiałem z trzema osobami, co mają taką samą przyjemność, wiec nie dobrze i jeszcze chciałbym wiedzieć, dlaczego deweloper wybudował kotłownie na najwyższym piętrze a nie w piwnicy jak zawsze to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam, że dopiero teraz piszę.

Jest to kotłownia z piecem na gaz na ostatnim piętrze, czyli trzecim moje mieszkanie będzie za ścianą tej kotłowni z tego, co się dowiedziałem to w sezonie grzewczym to urządzenie będzie przykładowo buczeć, rozmawiałem z trzema osobami, co mają taką samą przyjemność, wiec nie dobrze i jeszcze chciałbym wiedzieć, dlaczego deweloper wybudował kotłownie na najwyższym piętrze a nie w piwnicy jak zawsze to się robi.

no bardzo dobrze że zlokalizował kotłownię na ostatnim piętrze gdyż pozyzej 2 pięter robi się przeważnie na ostatnim i tak stanowią przepisy można tez na parterze ale jest więcej wymagań więcej zabezpieczeń strefowych jeśli chodzi o ppoż itp. ,a to czy będzie buceć to zależy jakie kotły sa zasitalowane i jaki osprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.