Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Moc Kotła ?


PlayStation

Rekomendowane odpowiedzi

Brak jednej z ważniejszych informacji - ocieplenie. Tak czy inaczej ja 200 metrów nieocieplonego domu grzałem z zapasem kotłem 25 kW. Ja miałem grzejniki a Ty podłogówkę, co dodatkowo nieco obniża wymagania ze względu na inaczej odczuwany komfort cieplny (innymi słowy może być zimniej aby było tak samo ciepło :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, że ogrzewanie podłogowe sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło jest niższe. Typ ogrzewania w żaden sposób nie wpływa na zapotrzebowanie cieplne budynku czyli idąc dalej na moc kotła. Tym nie mniej faktycznie 35 kW na taki budynek to o wiele za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kocioł zasypowy górnego spalania 35KW nie będzie za duży?

Czemu tak pomyślałeś i skąd wzięło się te 35kW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - to stwierdzenie przypomina dawne pytanie - "co jest cięższe - kilo żelaza czy kilo pierza.?" :P

Chciałem tylko dodać, że tezę o mniejszym zapotrzebowaniu dla podłogówki oparłem na literaturze (nie mam na myśli reklam) oraz praktycznych doświadczeniach. Mniejsze zapotrzebowanie wynika z tego, że dzięki rozkładowi temperatury (ciepło w nogi) można obniżyć temperaturę w pomieszczeniach o 1-2 stopnie (i tak faktycznie jest - sprawdzone w tym samym budynku). W dość oczywisty sposób powoduje to zmniejszenie zapotrzebowania na energię.

 

Dodam jeszcze (uzupełniając temat), że na PW otrzymałem informację iż dom autora tematu jest nieocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.