Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Drex


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś może mi doradzić, lub podzielic się doświadczeniem w użytkowaniu kotłów drex?

interesuje mnie wersja 10kw do ogrzania mieszkania 56m2 paliwem miał.

po rozmowie ze sprzedawcą usłyszałem że wersja 6kW i 8 kW nie nadaje zbytnio do opału miałem poniewaz on 10kW są montowane kanały nadmuchowe w tylnej części paleniska.

 

Jeżeli ktoś ma inne sprawdzone kotły w podobnej cenie to też byłbym wdzięczny za pomoc

 

 

link do aukcji http://allegro.pl/ko...3654052854.htmlpost-8744-0-62152000-1382709394_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobrze jak ma nawiew ,natomiast czy tu znajdziesz kogoś kto ma kocioł o takiej mocy to trudno powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam osobne pomieszczenie ze szczelnymi drzwiami z nawiewem, gaśnicą odbiorem przewodu kominowego i wszelkimi standardami wymaganymi.

Chodzi mi o to jak w pytaniu czy te kotły są dobre?? czy tak jak producent zapewnia wystarczy zasyp raz na 12 godzin, czy sprawdzają się w opalaniu miałem, czy dobrze go dopalają itp. Dalej nie rozumiem waszych rad odnośnie pomieszczenia w którym ma być zainstalowany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też nie rozumiem tych rad może mają Cię za jakiegoś idiotę czy co?

 

 

Gdyby autor tematu napisał to co dopiero podał w poście #9

mam osobne pomieszczenie ze szczelnymi drzwiami z nawiewem, gaśnicą odbiorem przewodu kominowego i wszelkimi standardami wymaganymi.

Chodzi mi o to jak w pytaniu czy te kotły są dobre?? czy tak jak producent zapewnia wystarczy zasyp raz na 12 godzin, czy sprawdzają się w opalaniu miałem, czy dobrze go dopalają itp. Dalej nie rozumiem waszych rad odnośnie pomieszczenia w którym ma być zainstalowany ??

 

Podając jednocześnie że ma ew zgodę na stosowanie kotła na paliwo stałe i koniecznie chce ogrzewać miałem to nie byłoby tych rad tylko konkrety ale z niektórych ciężko się wyciąga informacje.

 

Jak chcesz to kup ten kocioł , przecież nie jest drogi a masz jeszcze wydatki na instalację.

Jak będzie bardzo zły lub padnie po 3 latach to kupisz nowy wybrany na bazie swoich doświadczeń z poprzednim kotłem a w nowym już będziesz palił 6-10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega też chciał zainstalować kociołek w kamienicy i zgoda była tylko na węgiel, bez dmuchawca. Niektóre miałowce nawet nie mają wyjścia na miarkownik. Dobrze wiecie co się może stać z kominem przechodzącym przez pomieszczenia sąsiadów paląc wilgotnym miałem, nikt tu nie chce z kolegi robić głupca tylko doradza aby nie popełnił błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby autor tematu napisał to co dopiero podał w poście #9

 

 

Podając jednocześnie że ma ew zgodę na stosowanie kotła na paliwo stałe i koniecznie chce ogrzewać miałem to nie byłoby tych rad tylko konkrety ale z niektórych ciężko się wyciąga informacje.

 

Jak chcesz to kup ten kocioł , przecież nie jest drogi a masz jeszcze wydatki na instalację.

Jak będzie bardzo zły lub padnie po 3 latach to kupisz nowy wybrany na bazie swoich doświadczeń z poprzednim kotłem a w nowym już będziesz palił 6-10 lat.

Gdybym chciał opierać się na swoim doświadczeniu nie zakładałbym tematu na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też nie rozumiem tych rad może mają Cię za jakiegoś idiotę czy co?

Co do kotła to go nie znam ale takie małe mieszkanie ogrzewac miałem mało opłacalne. Tak samo wyjdziesz na węglu np w kociołku ogniwo S7WC lub seko 0,8 czy 1,0.

pozdr

Cena miału a cena węgla, jest spora różnica ale rozważę jeszcze te kotły i spalanie węgla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.