Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja C.o W Małym Mieszkaniu Jak Najlepiej Wykonać


jigss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, własnie dostałem mieszkanie do remontu gdzie nie ma ogrzewania i chciałbym zrobić instalacje c.o z c.w.u

 

dodam że mieszkanie składa się z kuchni pokoju sypialni i łazienki łącznie 39m znajduje sie na 1 piętrze wiec kocioł stałby w kuchni

prosze o porady jak to najlepiej zrobić prosiłbym o jakiś prosty schemat głównie chodzi mi o podłączenie rur do pieca oraz do zasobnika c.w.u

jak to ma wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według przepisów nie wolno postawic pieca c.o. w kuchni (wzgledy bezpieczenstwa)

zobacz posty o piecokuchnii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam dociągnięty ale wolałbym uniknąć ogrzewania gazem, znam wiele osób które mają piec w kuchni i nie miały nigdy z tym problemu

kamienica jest stara nieocieplona mam narożne mieszkanie a pode mną są komórki wiec gazem i prądem wyjdzie drogo.

wlot do komina jest własnie w kuchni tylko gdyby był w pokoju to myślałbym nad kominkiem

macie może jakieś inne propozycje na ogrzanie takiego mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zrobisz, musisz sprawdzić czy masz sprawny komin.Zaproś kominiarza on to sprawdzi i powie ci co możesz podłączyć do tego komina. Jeżeli nie masz w kuchni wentylacji ,to może też na piecokuchnię się nie zgodzić.Myślę jednak że nie będzie robił problemu.Ale kto wie??Jeżeli komin jest nieużywany to wizyta kominiarza obowiązkowa.Pamientaj !! tu chodzi nie tylko o twoje bezpieczeństwo.

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już nie gadaj że gazem wyjdzie drogo bo na ogrzewaniu takiego mieszkanka to nie ma o cyzm dyskutować tylko gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Ocieplić mieszkanie można od wewnątrz.Jeżeli wysokie mieszkanie to można obniżyć sufity. To jest pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić, jeżeli oczywiście jesteś właścicielem mieszkania!

To będą najbardziej efektywnie wydane pieniądze.Wtedy za parę groszy miesięcznie nie warto bawić się w palacza.

Na twoim miejscu zastanawiał bym się nad:

Po pierwsze, ociepleniem mieszkania.

A potem dopiero nad sposobem ogrzewania.

1. gaz

2. 2ga taryfa i piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem.

3. Inny sposób-tylko nie węgiel.

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak ,to wszystko co chcesz robić w tym mieszkaniu wymaga zgody właściciela (administracji).Najlepiej jest to mieć na piśmie.Jeżeli taką zgodę uzyskasz to musisz zrobić to zgodnie z prawem i przepisami.W innym przypadku narazisz się na koszta związane z przywróceniem ogrzewania do poprzedniego stanu.Np odbudowa zburzonych piecy kaflowych,i nieważne że poprzednio były niesprawne.

Co jest powodem że chcesz zmienić sposób ogrzewania?, i dlaczego na własny koszt .Jeżeli masz ogrzewanie niesprawne to rozwiązać ten problem ma administracja , i co więcej musi ponieś pełny koszt tej inwestycji.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej zrobiłbym właśnie ogrzewanie centralne podłączone pod piecokuchnie i c.w.u jeśli zarządca wyrazi zgode no i kominiarz, ogrzewanie elektryczne skreśliłem na samym początku ze względu na koszta(rachunki) gazowe również ze względu na duże koszta początkowe i rachunki

nie zależy mi na wygodzie i nie przeszkadza mi podrzucanie węgla co kilka godzin, myślałem również o kominku dwustronnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jesteś świadom, że to szuflowanie węgla może cię kosztować zbliżone pieniądze do kosztów grzania gazem, a to ze względu na niska efektywność każdego pieca węglowego w takich warunkach.

Sprawdź sobie porownanie kosztow ogrzewania na cieplowlasciwie.pl. Nie wierz ślepo w mity o drogim gazie, bo czasem ta różnica to ledwo parę stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla małego mieszkania to gaz lub prąd.

Instalacja do kotła gazowego , oprócz kotła może wyjdzie taniej niż do kotła na paliwo stałe,

Dodatkowym elementem jest bezobsługowość kotła na gaz.

a koszty obsługi rocznej wyjdą podobne - małe kotły, a raczej piecokuchnie na paliwo stałe mają mniejszą sprawność niż te większe ok 20kW czyli na paliwie nie zaoszczędzisz dużo, razem z grzaniem wody nie powinno być różnicy większej niż

50zł/msc lub mniej.

Elektryka jest najprostsza - tylko trzeba załatwić drugą taryfę - piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym i sterowaniem centralnym,

Same piece można używane kupić w necie całkiem tanio. + kawałek instalacji el do tych pieców.

 

Przy elektryce nie trzeba projektu instalacji CO, uzgodnień, kominiarza itp upierdliwych sytuacji, które też kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem te mieszkanie z zbm-u nie ma tam w ogóle żadnego ogrzewania w tym momencie, to że potrzebuje zgody na piśmie to wiem

Pozdrawiam

Witaj!!

A pytałeś w ZBEM -ie co oni mają zamiar zrobić w kwestii ogrzewania? - to należy do ich obowiązków.Bez systemu ogrzewania nie mieli prawa przydzielić ci tego mieszkania, chyba że problem ogrzewania wziąłeś na siebie.

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już teraz nie wiem, a czy orientujecie się jakie mogą być miesięczne koszty ogrzewania gazem przy nieocieplonym mieszkaniu niskim ok 2,5m?

z tego co się orientuje komin nie jest przystosowany do ogrzewania gazem w tej kamienicy i nie wiem czy nie bedzie problemu z uzyskaniem pozwolenia do jego przystosowania. oczywiście gdyby rachunki nie przekroczyły 200zł miesiecznie za gaz to bym się nie zastanawiał a wiem że o takich rachunkach mógłbym pomażyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.