Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domontowanie Dmuchawy Do Kotła Dolnego Spalania Mini Hef 9Kw


rondelek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam w piwnicy kocioł Mini Hef o mocy 9KW. Mieszkanie do ogrzania 66m2 (nieocieplone, grube mury), instalacja typu otwartego, 6 kaloryferów + bojler 100l. Kiedyś kocioł znajdował się w kuchni (dziadek go tam zamontował), ale gdy ja się wprowadziłem to przeniosłem go do piwnicy. W mieszkaniu mam wyświetlacz temperatury na piecu, aby się nie stresować co tam na dole się dzieje:) Kocioł niestety nie posiada żadnego dodatkowego osprzętu poza pompą obiegową oraz sterownikiem do niej.

 

Chciałbym sobie ułatwić życie i zamontować urządzenie, które "pilnowałoby" określonej temperatury na kotle, abym nie musiał tak często schodzić do piwnicy. Myślałem o zamontowaniu dmuchawy w miejscu dotychczasowego wlotu powietrza. Bo za bardzo nie widzę możliwości zamontowania miarkownika ciągu.

 

Nie mam technicznej wiedzy na temat tego czy ten pomysł jest w ogóle możliwy i czy konstrukcja kotła na to pozwala. Proszę o opinie bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Poniżej obrazki przybliżające konstrukcję kotła

post-55256-0-88140900-1382462538_thumb.jpg

post-55256-0-74550500-1382462554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.