Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Dworek Mzn 29Kw Bulgocze I Strzela Przy Pelnym Zaladowaniu Opalem


szymoszek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowy i jest tu mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość. A więc do rzeczy, mam piec dworek mzn 29kw instalacja nowa wraz z ogrzewaniem podlogowym i zasobnikiem 140l. Podczas palenia drzewem po załadowaniu pieca do pełna w systemie dolnego spalania jak i górnego przy tem ok 50st na załączonym wentylatorze na ciśnieniomierzu zaczyna wskazówka wachac sie w górę i w dół i zaczyna bulgotac woda gotować się jaki i strzela jak by coś w środku wybuchało co stwarza wrażenie jak by piec miało zaraz rozsadzic. Proszę o pomoc szanownych forumowiczów gdyż chciałbym to jakoś sam rozwiązać bez wzywania fachowca a nie mam pomysłów jak to odpowietrzyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masz pompę na zasilaniu i w kotle masz mniejsze ciśnienie albo się w kotle miescowo podgotowywuje weoda że zgledu na mały przepływ wody przez kocioł ,musimy mieć więcej danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w tych sprawach także podsyłam zdjęcie mojej instalacji i może Wam to coś więcej powie. na poddaszu mam zbiornik wyrównawczy chyba 25l i z otworu wystrzeliwuje czasem wodę a jak bulgocze w piecu to powietrze się wudostaje przez ten otwór. myśle, że sie odpowietrza ale trwa to już drugi miesiąc i nic

post-54248-0-53117600-1382301049_thumb.jpg

post-54248-0-64241000-1382301061_thumb.jpg

post-54248-0-80511300-1382301075_thumb.jpg

post-54248-0-39860500-1382301087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku mam zapowietrzoną podłogówkę na poddaszu i mam wrażenie że pompa od cyrkulacji tez nie tak działa bo jak pstrykne włacznikiem dzwonkowym to powinna mi po chwili wpompowac ciepłą wodę do kranów a tu długo trzeba spuszczać wodę żeby poleciala ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te grzejniki w ogóle t grzeją bo masz swietnie zrobiony obieg kotłowy a gdzie obieg CO no i gdzie pompa podłogówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majschi kocioło o mocy 29kw powierzchnia 260m. automatyk grzejniki odpowietrzałem grzeją aż strach dotknąć żeby sie nie poparzyc. Pompa od podłogówki jest w tej białej skrzynce z zaworami na parterze jak i na poddaszu. Zbiornik przelewowy na poddaszu w najwyższym punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jest jakis problem w tym ukladzie ale niestety do tej pory nie umiem sobie z nim poradzic.fachowiec ktory zakladal instalacje wydawal sie byc bardzo kumaty czy jednk pomimo wrazenia mogl cos nie tak zalozyc czy tez dobrac.co do palenia to chyba nie da sie zle palic no chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rura co wycodzi z kotła i później gdziecs do góry to gdzie idzie ,jak jest podłączony zbiornik przelewowy na strychu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.