Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji-Do Oceny


marsiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o ocenę instalacji

post-54926-0-25673400-1381681326_thumb.jpg

1. Mam problem z rozpalaniem w piecu węglowym ponieważ pompka znajdująca się przy wymienniku i sterowana przez piec gazowy dusi zawór zwrotny pieca węglowego

2. woda nagrzana w zasobniku szybko się studzi

3. Jak rozwiązać problem sterowania dwoma piecami (przekaźnik) ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak kocioł gazowy będzie sterowany pogodowo to jest małe prawdopodobieństwo że będzie miał ochotę współpracować ze sterownikiem kotła na paliwo stałe ( będzie to możliwe przy sterowniku stałotemperaturowym), Z zastosowania gazowego kotła sterowanego pogodowo wynikną kolejne problemy, brak możliwości sterowania podłogówką przy pracy kotła gazowego ( patrz strona producenta o ogrzewaniu podłogowym) za błąd uważam również zastosowanie kotła gazowego w wersji dwufunkcyjnej (przepływowy podgrzew cwu) jeżeli już to raczej kocioł jednofunkcyjny + zasobnik z dwoma wężownicami. Brak jest również podłączenia zimnej wody do kotła gazowego I sprawa najważniejsza to błędne założenie że to kocioł gazowy ma pracować przez wymiennik a nie węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

trzeba biedakowi pomóc, zaduzo zostalo władowane i trzeba jakos to uporzadkować aby jakos to działało, nie mówmy co by bylo gdyby to wymienić ....trzeba zrobic z tego co mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsiko

pytanie ktory kocioł ma byc głowny ,a który pomocniczY?

pytanie to zadalem pod katem uzyskiwania c.w.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest

post-54926-0-94814100-1381782110_thumb.jpg

Jak przyjmiemy że ten schemat z przymrużeniem oka to masz rację. W rzeczywistości w kotle jest to całkiem inaczej podłączone. Poza tym , zamieszczasz schemat i to o nim mamy dyskutować ale zdjęcia są już z całkiem innego układu co do połączenia zasobnika z podgrzewem przepływowym to proponuję przeczytać post jednego z kolegów o śmierdzącym cwu i wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem

skoro załozony został piec na paliwo stale to zakladam ze to on bedzie głownym piecem a gazowy jako pomocniczy

dlatego (tutaj odnosze sie do uzyskiwania c.w.u.)dlatego zasobnik podłaczyc tylko do pieca na paliwo stale

na zasilaniu z kotła zamontowac druga pompe ładująca c.w.u.i osprzet ( standard czyli zaworki odcinajace ,zwrotne i filtr) pompa ta powinna byc wysterowana ze sterownika kotla ( oile sterownik ma opcje podpiecia pompy cwu) lub osobny sterownik np euroster 1100b.

pompa ładujaca c.w.u .spowoduje ze nie bedzie wychladzał sie zasobnik

 

piec gazowy jako pomocniczy ustawic tylko jako kocioł grzewczy( wyłaczyc opcje grzania wody cwu),jednakze nie zrezygnowac z podłaczenia ciepłej wody z tego kotla( w razie "W" odetniesz zasobnik na zaworach i właczysz grzanie wody w kotle gazowym)

 

nalezy pamietac jedno woda w zasobniku cwu powinna ciagle pracowac ,dłuzszy przestój moze zakonczyc sie czyszczeniem zbiornika (Tak jak kolega Mak napisał " przeczytaj post o Smrodzie w zasobniku cwu i wyciagnij wnioski)

 

jesli chodzi o obiegi c.o.to troche spatolone

 

sa rózne warianty podłaczen

mnie sie wydaje:

kocioł na stałe paliwo przez wymiennik(jedna pompa kotłowa sterowana przez sterownik kotła i druga po drugiej stronie wymiennika równiez sterowana tym samym wyjsciem) ) i obieg otwarty

instalacja grzewcza i kocioł gazowy obieg zamkniety

przy wykorzystaniu na paliwo stale podłogówka powinna pójsc.... tak przy pracy kotła gazowego ze sterownikiem pogodowym to praca bardzo słaba lub żadna

tak jak wczesniej napisał kolega Mak praca kotła gazowego ze stała temp polepszylaby prace podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o ocenę instalacji

post-54926-0-25673400-1381681326_thumb.jpg

1. Mam problem z rozpalaniem w piecu węglowym ponieważ pompka znajdująca się przy wymienniku i sterowana przez piec gazowy dusi zawór zwrotny pieca węglowego

2. woda nagrzana w zasobniku szybko się studzi

3. Jak rozwiązać problem sterowania dwoma piecami (przekaźnik) ?

 

Pozdrawiam

 

 

ad 1. Ona chodzić powinna tylko gdy działa kocioł gazowy, poza tym dusi bo widocznie jest mocniejsza lub działa na wyższym "biegu"

ad 2. no tak bo jeśli wychładza się woda w instalacji to i w zasobniku też będzie wychładzać dlatego, że pompa obiegowa C.O. odbiera ciepło zakumulowane wcześniej.

ad 3. sugeruję nie używać na raz obydwóch kotłów pozbędziesz się pierwszego problemu.

 

- jakie temperatury panują w Twojej instalacji ?

- te prostokąty przekreślone to zawory zwrotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

trzeba biedakowi pomóc...

 

DZIĘKI :rolleyes:

 

...skoro załozony został piec na paliwo stale to zakladam ze to on bedzie głownym piecem a gazowy jako pomocniczy...

 

Takie było założenie.

 

przy wykorzystaniu na paliwo stale podłogówka powinna pójsc.... tak przy pracy kotła gazowego ze sterownikiem pogodowym to praca bardzo słaba lub żadna

tak jak wcześniej napisał kolega Mak praca kotła gazowego ze stała temp polepszylaby prace podłogówki

 

Zaczynam poważnie myśleć o zamianie na kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z wbudowanym zaworem trójdrogowym i sterownik pokojowy(odpięcie czujnika zew.)

 

nalezy pamietac jedno woda w zasobniku cwu powinna ciagle pracowac ,dłuzszy przestój moze zakonczyc sie czyszczeniem zbiornika (Tak jak kolega Mak napisał " przeczytaj post o Smrodzie w zasobniku cwu i wyciagnij wnioski)

 

przerabiałem ten temat kiedyś na termie elektrycznej i pomny tego używam na zmianę zasobnika cwu lub podgrzewacza gazowego.

 

jesli chodzi o obiegi c.o.to troche spatolone

 

wiem :( dzięki za cierpliwość

zerknij proszę jeszcze na to

post-54926-0-31235200-1381996005_thumb.jpg

To jest moje aktualne rozmieszczenie rur od zasilania jak to sensownie ogarnąć. Czy to obejście grawitacyjne z pompką jest potrzebne?

 

Całość kotłowni łącznie z gazówką znajduje się w piwnicy, na strychu naczynie wzbiorcze. Na parterze głównie podłogówka na górze tylko w łazience.

Jak coś to mogę wstawić fotki poglądowe na kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI :rolleyes:

 

 

 

Takie było założenie.

 

 

 

Zaczynam poważnie myśleć o zamianie na kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z wbudowanym zaworem trójdrogowym i sterownik pokojowy(odpięcie czujnika zew.)

 

 

 

przerabiałem ten temat kiedyś na termie elektrycznej i pomny tego używam na zmianę zasobnika cwu lub podgrzewacza gazowego.

 

 

 

wiem :( dzięki za cierpliwość

zerknij proszę jeszcze na to

post-54926-0-31235200-1381996005_thumb.jpg

To jest moje aktualne rozmieszczenie rur od zasilania jak to sensownie ogarnąć. Czy to obejście grawitacyjne z pompką jest potrzebne?

 

Całość kotłowni łącznie z gazówką znajduje się w piwnicy, na strychu naczynie wzbiorcze. Na parterze głównie podłogówka na górze tylko w łazience.

Jak coś to mogę wstawić fotki poglądowe na kotłownię.

Powielasz błędy o których pisałem ( znowu podłączenie gazówki przez wymiennik) i popełniasz nowe np sposób podłączenia naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego o jakim ty doświadczeniu piszesz ,rozumiem pierwsze luty z kotła na twardo ale po kiego grzyba pozostała część instalacji jest ugoblona na twardo? przecież to skraca żywotność miedzi jeśli tam płynie woda ,no chyba ze spawał w osłonie azotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociol na paliwo stale układ otwarty ,naczynie pod sufitem w kotłowni ,rura do naczynia pion bez zadnych zaworow,trójnik z odejsciem na: pompę kotlowa + wymiennik,pompę ładującą c.w.u.

 

kociol gazowy i cała instalacja układ zamknięty

 

oba układy łączy wymiennik płytowy

 

instalacja w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje robił mi hydraulik z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie i posiadający autoryzację od Junkersa

Mam bardzo mało miejsca w kotłowni i próbował upchnąć to wszystko w jednym miejscu.

Kocioł gazowy wcale nie musi być zamontowany w kotłowni. Podejrzewam że kotłownie masz zaprojektowaną pod kocioł gazowy a na siłę chcesz upchnąć dwa kotły co może zakończyć się porażką (patrz wymagania dla pomieszczenia kotłowni) i będziesz płakał że kominiarz nie chce odebrać kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.