Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Logamax Plus Gb122 I Kominek Z Pw


KubaSko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam pytanie co sądzicie o takim podłączeniu zaobnika? Instalacja - kocił gazowy z zasobnikiem plus kominek z płaszczem wodnym. W zasadzie gazówka nie używana,tylko do podgrzania wody użytkowej. Kominek do tej pory ogrzewał dom i chcę żeby grzał też wodę w zasobniku. Na zielono narysowałem jak chcę to przerobić. Dziękuję za uwagi.

post-42382-0-14668300-1381650661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połacz zailanie z kominka z powrotem kotła ale z a pośrednictwem zaoru 3d ,wtedy wywalasz pompe na kominku i kocioł wsytkim steruje ,nasywa się ta funkcja wspomaganiem ogrzewania ,a i jak kominek będzie miał 60st to trzeba uruchomić blokadę palika gazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A czy taki schemat jak narysowałem jest prawidłowy? kocioł gazowy jest przełączony tylko na c.w.u. nie jest używany do grzania c.o. Mógłbyś mi narysować gdzie ten trójdróg wstawić według twojej propozycji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa przy twoim schemacie jest o tyle niebezpieczna że nie masz żadnej możliwości sterowania zasobnikiem i będziesz miał temp wynikową a schemat pomyśle i przedstawię lub opisze w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, niestety będę musiał pozostać przy swoim schemacie ponieważ włączenie tródroga i poprowadzenie dodatkowej rury wiąże się z poważną demolką kilku pomieszczeń. Wepnę zawór termostat. z kapilarą i w ten sposób będę kontrolował temp. w zasobniku. Pozdrawiam

post-42382-0-13947000-1381665464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.