Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Stal Max-13 Czy To Dobry Kocioł?


Sprite6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz wybierał to poczytaj na tym forum posty z radami w tym temacie. Radzę przeznaczyć trochę czasu - a rady, opinie i uwagi innych przydadzą się w użytkowaniu-eksploatacji pieca. Co do tego pieca to wszystko oceniam na plus zwłaszcza grubość blach ale jak przeczytasz to forum to sobie odpowiesz że max grube blachy to nie najważniejsze w tych piecach bo te z wystarczającą grubością z odpowiedniej stali, właściwe i dokładne spawanie, no i najważniejsze odpowiednie użytkowanie. A swoją drogą to porównaj ciężar pieca z tymi samymi parametrami u różnych producentów. Zapytaj i poszukaj jak z pyleniem w czasie palenia - uszczelnienie tłoczyska podajnika. I jeszcze jedno chyba najważniejsze tak wg. mnie - JAKOŚĆ OPAŁU. Poczytaj i w tym temacie to zrozumiesz dlaczego. Ja użytkuję SAS EKO od 2004r. czyli jedną z pierwszych wersji i uważam że tego typu piece są w moim przypadku najodptymalniejsze. Pozwlają spalić co się nazbiera, można palić węglem bez elektroniki tylko z klapkowym regulatorem ciągu, a także palić ciągłym trybem w dość komfortowych warunkach (niejednokrotnie nie zaglądając do pieca 2dni /jak u mnie/ lub więcej jak piszą inni /w co wierzę/ z elektroniką. Uważam że warto zainwestować większą kasę by nie biegać do kotłowni po 2-4 razy na dobę żeby mieć ciepło. Ale jakość opału to jest również ważne. Ja jak paliłem dobrym miałem z Juliana (25MJ) przywieżionym osobiscie to spalałem ok. 25kg średnio (35-40 przy tem. -25stC.) dom nic nie ocieplony to przy żadnym zakupie w mojej okolicy nie uzyskiwałem takich parametrów. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.