Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam kocioł z komorą spalania wyłożoną szamotem.

Jak na razie jeszcze w fazie testów ...

Z moich obserwacji wynika że kocioł jest mniej zabrudzony.

tutaj można zobaczyć :

Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem "szamotowego" deflektora.

Nad palnikiem .

w kształcie dzwonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej tutaj sprecyzował...

( w jaki sposóB) kocioł co otrzymuje energię ....

tak prosto mówiąc:

czy po przez konwekcję?

czy przez promieniowanie?

czy naturalny odzysk?

Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety...

jednak jak by się zagłębić bardziej w temat...

nie jest to takie trudne...

każdy z sposobów ma swoje granice opłacalności ...

a w naszych kotłach wszystkie 3 zjawiska występują ...

tylko ile procent jakiego ?

kto to wie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy palnik??? sterownik?? :) Większość ludzi tutaj ma 1 swój kociołek .Niewiele osób tutaj ma drugi lub kolejny.. Sterownik oszczędny?? Jeśli będzie automat nigdy nie będzie on tak oszczędny jak ustawienia manualne przez doświadczonego usera! Jeśli piecyk pali u kogoś mało to już nie koniecznie u ciebie tak będzie ,na spalanie ma wiele czynników wpływ czyli -zapotrzebowanie budynku na ciepło,preferencje odnośnie temp w domu,ilość używanego cwu i na koniec sama instalacja :)

Podstawa teraz to palnik 2 generacji .

I to kolega harty niech przeczyta jeszcze raż i powoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któz to cię takim potworem na powierzchnię 116m2 uszczęśliwił

toż to bez drzwi i okien można mniejszym kotłem ogrzać a jak ocieplone przyzwoicie to potrzebuje jakieś 6KW

ja bym sprawdził komin jak wyglada i pilnował wymiennika czy się tam coś mokrego nie pojawia

nadal ludzie potrafią wcisnąć komuś byle co aby tylko zarobić :angry: :angry: :angry:

 

harty007

kazdy z tych 3 kotłów będzie ok

Pan "Insztalator" zrobił troszeczkę zapasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się mylę ale moc nie powinna ci mocno spaść. podajnik będzie częściej pracował by dostarczyć odpowiednio ilość ciepła i paliwa zastępczego spali się więcej a o ile wiecej to zależy od mieszanki/ co z czym i w jakich proporcjach?/ jaka wartość opałowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któz to cię takim potworem na powierzchnię 116m2 uszczęśliwił

toż to bez drzwi i okien można mniejszym kotłem ogrzać a jak ocieplone przyzwoicie to potrzebuje jakieś 6KW

ja bym sprawdził komin jak wyglada i pilnował wymiennika czy się tam coś mokrego nie pojawia

nadal ludzie potrafią wcisnąć komuś byle co aby tylko zarobić :angry: :angry: :angry:

 

harty007

kazdy z tych 3 kotłów będzie ok

 

Masz rację. Ale dom jest z 1913 r. Bez ocieplenia jedynie okna plastik, podpiwniczony. Poprzednio miałem przez 9 lat gazowe 21 stopni i zurzycie jak cholera, Vismann 25 kw. W zeszłym roku założyłem kominek i zaczął się raj 22-23 stopnie z porannym dogrzewaniem gazem, dlatego zaczołem szukać i okazało się że na ogrzanie potrzebuję 16 kw plus cwu 6 kw stąd taki a nie inny zakup. i napawdę warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale dom jest z 1913 r. Bez ocieplenia jedynie okna plastik, podpiwniczony. Poprzednio miałem przez 9 lat gazowe 21 stopni i zurzycie jak cholera, Vismann 25 kw. W zeszłym roku założyłem kominek i zaczął się raj 22-23 stopnie z porannym dogrzewaniem gazem, dlatego zaczołem szukać i okazało się że na ogrzanie potrzebuję 16 kw plus cwu 6 kw stąd taki a nie inny zakup. i napawdę warto było.

Twój trochę starszy jak mój, poczytaj w mojej stopce jaki ja mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale dom jest z 1913 r. Bez ocieplenia jedynie okna plastik, podpiwniczony. Poprzednio miałem przez 9 lat gazowe 21 stopni i zurzycie jak cholera, Vismann 25 kw. W zeszłym roku założyłem kominek i zaczął się raj 22-23 stopnie z porannym dogrzewaniem gazem, dlatego zaczołem szukać i okazało się że na ogrzanie potrzebuję 16 kw plus cwu 6 kw stąd taki a nie inny zakup. i napawdę warto było.

 

napisałem "jak ocieplony to 6KW"

skoro ocieplenia brak to będzie wyższe zapotrzebowanie ale nadal nie 25KW

u ciebie wystarczyłoby około 14KW na Co +3KW na CWU

trudno nie zmienisz teraz

najważniejsze jednak że jesteś zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam może dużego doświadczenia w podajnikowcach, ale posiadam i używam RBR 11 KW. Jestem wielce zadowolony :). Także polecam. Wcześniej 4 lata używałem kotła miałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBRek ogrzewa dom około 160m2. Poprzedni to LAWA 25KW pracuje teraz z powodzeniem u mnie w firmie na 340 m2. Porównywać nie ma za bardzo co, jeśli chodzi o komfort to przepaść, jeśli chodzi o ekonomiczność to RBR spala na tym samym opale jakieś 30-35% mniej niż zasypowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie. poszukaj lokalnych małych producentów anie przepłacaj za marke ( jak potrafisz zrobić coś sam ).Jak nie to kup najlepszy na rynku i tyle . Po co przepłacać!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się możliwośc techniczne i jakąś tam wiedze . To po co przepłacać jak można coś zrobić z (niczego ) lub zmodernizować udoskonalić itp,itd. Czyli lokalny MAŁY producent ,który robi dwa a nie dwieście czy tam ileś kotłów na miesiąć.

Jeśli nie mamy takich możliwości techniczno manualnych , kupić coś co jest sprawdzone czyli( bmw) , a zarazem przepłacamy , bo ładne i się świeci ,

a tak samo działa,jak nie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ( harty) jak kupisz kocioł to czy drogi czy tani czy taki czy inny, to przez pierwszy sezon i tak bedziesz żałował , że nie kupiłeś innego a potem Ci przejdzie jak się nauczysz jego obsługi i ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak by miał zdolności i możliwości wykonania to nie szukał by kotła tylko porady jak go zrobić. A co do kupna i uczenia się przez rok czy sezon to wszystko zależy od tego jaki sterownik kupisz i jaki kocioł. Wszystko zależy od tego kto doradza i jak. Decyzję zakupu on i tak musi podjąć.

 

Jego wybór jego pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem "jak ocieplony to 6KW"

skoro ocieplenia brak to będzie wyższe zapotrzebowanie ale nadal nie 25KW

u ciebie wystarczyłoby około 14KW na Co +3KW na CWU

trudno nie zmienisz teraz

najważniejsze jednak że jesteś zadowolony

Super podoba mi się praca. Napisz jeszcze jaki masz kocioł i jaki typ podajnika. U mnie może idzie więcej dlatego że palę czeskim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój trochę starszy jak mój, poczytaj w mojej stopce jaki ja mam.

Witam . Napisz jaki masz kocioł i jaki podajnik. Podoba mi się praca Tak jak pisałem do TIMONA palę czeskim i chyba dlatego tak dużo mi idzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.