Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
który z poniższych kotłów wybrać do domu kostka ok. 150m2 , ściany trójwarstwowe nieocieplone, ostatni strop 15cm styropianu, komin sytemowy 11,5 m wys srednica 180mm :


  • Skam-P 12kW palnik żeliwny, sterownik Bruli

  • KOCIOŁ SZTOKER NA EKOGROSZEK 15 KW FUZZY LOGIC PID
  • RBR EKOUNIWERSAL 11 kW ze sterownikiem ecoal.p

lub może inny, lepszy do spalania róznych rodzajów paliw, bardzo proszę o porady i sugestie,

z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dobre, z górnej półki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral

KOCIOŁ SZTOKER NA EKOGROSZEK 15 KW FUZZY LOGIC PID u mnie sie nie zmiescil w piwnicy mam KAPID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy palnik??? sterownik?? :) Większość ludzi tutaj ma 1 swój kociołek .Niewiele osób tutaj ma drugi lub kolejny.. Sterownik oszczędny?? Jeśli będzie automat nigdy nie będzie on tak oszczędny jak ustawienia manualne przez doświadczonego usera! Jeśli piecyk pali u kogoś mało to już nie koniecznie u ciebie tak będzie ,na spalanie ma wiele czynników wpływ czyli -zapotrzebowanie budynku na ciepło,preferencje odnośnie temp w domu,ilość używanego cwu i na koniec sama instalacja :)

Podstawa teraz to palnik 2 generacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Cichewicza (od niedawna) 25kw. palę już dwa tygodnie. Do ogrzania 116m plus zasobnik 140 l. woda 50 stopni w pomieszczeniach 24. Spaliłem 140 kg ekogroszku. Po odpaleniu trochę przeróbek z powodu zbyt dużej ilości powietrza, pierwsze dwa dni ok. 50 kg. teraz ok.10 kg/dzień- 24 godziny wieczorem termostaty na 20 stopni(2,5). Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że jeszcze nie pojawił się piewca zalet RBR-a on by powiedział inaczej - RBR jest tak dobry że nic nie pali a moc wydziela :P

A dane techniczne spalania zostawmy na stronach producentów, nie wciągajmy ich tutaj,

 

Pozdr.

Już się pojawił, jeżeli masz coś przeciwko to napisz :P

Jako użytkownik nie potwierdzam tego co napisałeś a spalanie można sobie sprawdzić na wykresach, są dostępne nawet dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czemu tak późno?

Ale lepiej późno niż wcale.

A co ja biedny szary forumowicz mogę mieć do ciebie , tylko to że mącisz , a podobno w mętnej wodzie duże ryby pływają , choć jako praktykujący wędkarz nie potwierdzam tego powiedzenia. :P

Ja chciałem twój kocioł zareklamować a ty nie potwierdzasz reklamy.

A na tych wykresach można wszystko wyczytać , między wykresami też. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorat na ten temat mnie nie interesuje, moje zainteresowania są zgoła całkiem inne :)

Jak pisałem jestem młodym palaczem ale czytam i uczę się tak jak każdy który chce wiedzieć co ma w domu i jak się tym obsługiwać. Kupić i narzekać że coś nie tak to nie w moim stylu, wolę pytać i czytać. Decyzja zakupu należała do mnie i wiem co kupiłem za swoje geldy a jak na razie jestem zadowolony. Piszę na razie bo jak to w życiu bywa czasami się zdarza złośliwość rzeczy martwych jak i błędy ludzkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Cichewicza (od niedawna) 25kw. palę już dwa tygodnie. Do ogrzania 116m plus zasobnik 140 l. woda 50 stopni w pomieszczeniach 24. Spaliłem 140 kg ekogroszku. Po odpaleniu trochę przeróbek z powodu zbyt dużej ilości powietrza, pierwsze dwa dni ok. 50 kg. teraz ok.10 kg/dzień- 24 godziny wieczorem termostaty na 20 stopni(2,5). Pozdrawiam :rolleyes:

 

a któz to cię takim potworem na powierzchnię 116m2 uszczęśliwił

toż to bez drzwi i okien można mniejszym kotłem ogrzać a jak ocieplone przyzwoicie to potrzebuje jakieś 6KW

ja bym sprawdził komin jak wyglada i pilnował wymiennika czy się tam coś mokrego nie pojawia

nadal ludzie potrafią wcisnąć komuś byle co aby tylko zarobić :angry: :angry: :angry:

 

harty007

kazdy z tych 3 kotłów będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że wyłożenie szamotem komory spalania może mieć zastosowanie w okresach małego zapotrzebowania na ciepło, by podnieść temp. spalin w celu ochrony ceglanego komina jeśli nie ma w nim wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.