Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Podajnikiem Tłokowym G-403-Po7


piterr83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pięć lat kociol chodził bez zarzutu. Tej jesieni przy pierwszej próbie odpalenia jednak podajnik nie chiał zadziałać. Uruchomił się dopiero po manualnym naciśnieciu przycisku na sterowniku. Jednak w różnych odstępach czasów podajnik się wyłączą i znowu trzeba go manulanie załączyć.

W czasie wyłączenia podajnika na sterowniku wyświetla się błąd "AL3" Niewykonanie obrotu przez koło napędzające podajnik lub awaria kontaktronu.

 

Mam pytanie gdzie mam szukać tego kontaktronu? Zauważyłem tylko w podajniku dwa magnesiki. Jeden przymocowany do obudowy podajnika a drugi do koła obracającego w podajniku. Szczelina między tymi magnesami to ok 4mm.

 

Czy ten kontrakton jest w magnesie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką awarię w moim SAS EKO ze sterownikiem GECO i dawałem do naprawy do Krakowa. a dodatkowo okazało się że uszkodzony jest kontaktron to także wymieniałem. Po kilku miesiącach ponownie wymiana kontraktronu. Na razie palę na dodatkowym ruszcie z regulatorem ciągu bez podajnika i automatyki. Ale sprawdzałem i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

piterr83 napisz jak z tą awarią sterownika - co było????   Jak rozwiązałeś to?  Z tego co pisałeś to stawiam na podobną awarię jak u mnie (opisywałem ją na forum). Gośc co naprawiał  GECO  mówił że się przegrzewają w czasie użytkowania po 3-5 latach. U mnie wytrzymał od nowości 8sezonów i padł. Czekam na inf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.