Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Zt22 Valvex- Nastawa Wstępna


man1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w domu mam po wstawiane zawory valvex zt 22 i mam do was pytanie jak ustawić nastawe w nich, a dokładnie zwiękrzanie i przepływu oraz zmniejszanie.

W załoczniku zamieszczam rysunek techniczny klacza do nastaw wstępnych zwanych kryzą . I tera mam problem gdyż nie wiem jak jest z tymi oznazeniami bo skala jest od 1 do 12 i tak

na skali 1 to przepływ minimalny

na skali 12 to przepływ maksymalny

na skali 6 to oczywiste że 50/50.

 

Proszę o wyjaśnienie tego gdyż już pogubiłem się z tym ustawianiem według tej skali.

post-54720-0-18497100-1381094894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nastawie na 12 przepływ masz największy - stosowane do największych lub najdalej oddalonych od rozdzielacza grzejników - opory przepływu są najmniejsze.

Im mniejszy nr tym opory są większe i przepływ mniejszy - stosowane do mniejszych grzejników lub grzejników położonych bliżej rozdzielacza.

Najpierw wszystkie zawory ustawiasz na 6 i patrzysz czy grzeją równo wszystkie grzejniki,

Jeżeli grzeją to zostawiasz, jeżeli nie to na najzimniejszym zwiększasz nastaw o 1 lub 2 stopnie i znowu kontrola aż do osiągnięcia równego nagrzania.

Możesz też w drugą stronę na najcieplejszym zmniejszasz nastaw, itd.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Pozwolę sobie odkopać temat. Mam w łazience grzejnik z takim zaworem. Zmieniłem głowicę na elektroniczną, głowica wyświetliła błąd zaworu. Po dokładnym obejrzeniu okazało się, że "bolec" we wkładzie jest zapieczony. Zamówiłem nowy wkład i klucz regulacyjny. Po wymianie wkładu grzejnik cały czas grzeje. Zastanawiam się, czy nie wkręciłem tego wkładu zbyt płytko. Czy ma on zostać wkręcony "do oporu" i dopiero na sam koniec wyregulowany kluczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.