Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trochę Przerobiony Schemat Z Dtr Mojego Kotła


rafal369

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku takiej konfiguracji wystarczą pompy jak zaznaczyłem lit. P

to zależy w jakiej funkcji masz zawór 3d czy regulacja temp na obiegu CO to wtedy tak jak masz zaznaczone ,jak ochrona powrotu to pompa miedzy zaworem a powrotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zatem o inf. czy ten schemat zamieszczony przez producenta (patrz poniżej) będzie właściwie działał przy tym kotle, oczywiście usunąłem tylko zawory różnicowe bo nie mam grawitacji. Jakie jest zatem zadanie tego zaworu w tym schemacie zamieszczonym w DTR. Producent w rozmowie ztwierdza, że takie podłączenie jest właściwe. Moim zdaniem woda w obiegu przez ten zawór będzie zasilała gorącą wodą również powrót no chyba, ze się mylę. Wyjście z kotła to 6/4, zamierzam przejść na cu 28mm i tak zarówno do bojlera, jak i do zaworu 3d, i dalej do rozdzielaczy. Rura do zbiornika wyrównawczego to również 28 Cu.

 

pozdrawiam

Rafał

post-53153-0-80675700-1381155894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dał pompę za zaworem to jako regulację ogrzewania CO ,jakby dał pompe na powrocie do kotła to jako ochronę powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o info, czy lepiej było by dać zawór 4d, czy ten układ jaki wskazuje producent kotła wystarczy. Jezeli montował bym tez zawór 4d to chciałbym wykorzystać Cu 35 (to chyba odpowiednik 5/4``). Z opisów na forum wyczytałem, że taka srednica powinna być lutowana lutem twardym. Ostanio Sambor informował mnie, że można to również polutować na miękko, oczywiscie stosując odpowiedniej mocy palnik. Proszę, co byście zrobili czy wykonać instalację zgodnie z zaleceniami producenta, czy zamontować zawór 4d (oczywiście tutaj zalecane wskazówki jak bliskość do kotła i mini,ala ilosć kolanek)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedz możesz lutować na miękko do średnicy jaką się produkuje ,i nie ma problemu ,natomiast zawór 4d to ma dwa obiegi i wtedy druga pompa na powrocie do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedz możesz lutować na miękko do średnicy jaką się produkuje

Bez przesady, miedź do 35mm to jeszcze na miękko lutować ma sens ale już Cu42 i 54 to będzie bardzo ciężko a Cu 62 to już praktycznie niemożliwe., nie wspomnę o wyższych średnicach

Artykuł z "Instalatora" na ten temat

http://instalator.pl/archi/2012/mi4%28164%29/40.pdf

http://instalator.pl/archi/2012/mi4%28164%29/41.pdf

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.