Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Ustawieniem Tłokowca


laura86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru dni borykam się z ustawieniem pieca na miał. A wiec do rzeczy : piec 25 KW kotspaw, tłokowiec. Dom 200m, ocieplone ściany, brak cieplenia stropu. Ustawienia pieca :

czas pracy 40s

czas przerwy 50 s

praca w podtrzymaniu :

wentylator w podtrzymaniu dmucha 20 sekund co 1 min.

Piec dochodzi do zadanej temp 50 stopni w 8 min po czym przechodzi w stan podtrzymania i zostaje w nim na 7, max 8 min. Temp nie przekracza temp zadanej. Spada do 48 stopni i tak w koło macieju. Przez 2 doby piec spalił ok 100 kg miału o wartosci opalowej 24 MJ/kg. W popielniku pojedyńcze spieki i kawałki niedopalonego węgla w przważającej ilosci popiół szary, sypki. Jednak w obecnych temp na śląsku nie powinien tyle palic. Proszę o radę bo z braku chłopa w domu już mieszkam w kotłowni a jednak ciepło tam nie ma :/

Pozdrawiam Laura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny piec. U mnie staram się utrzymywać w trybie pracy stosunek czasu pracy podajnika do przerwy w podawaniu jak 1:2 np (60 na 120 sek)

natomiast w podtrzymaniu praca 20 sekund i po trzech sekundach koniec nadmuchu(przy 20 sek zdarzało się ,że piec wygasał), natomiast przerwa w podtrzymaniu ok. 20 min.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od paru dni borykam się z ustawieniem pieca na miał. A wiec do rzeczy : piec 25 KW kotspaw, tłokowiec. Dom 200m, ocieplone ściany, brak cieplenia stropu. Ustawienia pieca :

czas pracy 40s

czas przerwy 50 s

praca w podtrzymaniu :

wentylator w podtrzymaniu dmucha 20 sekund co 1 min.

Piec dochodzi do zadanej temp 50 stopni w 8 min po czym przechodzi w stan podtrzymania i zostaje w nim na 7, max 8 min. Temp nie przekracza temp zadanej. Spada do 48 stopni i tak w koło macieju. Przez 2 doby piec spalił ok 100 kg miału o wartosci opalowej 24 MJ/kg. W popielniku pojedyńcze spieki i kawałki niedopalonego węgla w przważającej ilosci popiół szary, sypki. Jednak w obecnych temp na śląsku nie powinien tyle palic. Proszę o radę bo z braku chłopa w domu już mieszkam w kotłowni a jednak ciepło tam nie ma :/

Pozdrawiam Laura :)

Witam

Nie jestem wielkim znawcą tłokowców ale wydaje mi sie że tak jak kolega pisze ten stosunek praca/postój jest troszeczke za szybki.

Wydłużyć czas pracy między podawaniami i obniżyć troszke nadmuch do granic dymienia i cofnąc.To tyle.

A co do samego pieca to na tą powierzchnie ocieplonego domu wystarczyłby ci piec 17 Kw no i następna sprawa to nieszczęsny opał MIAŁ czyli cos co można wymieszac ze wszystkim i nie ma co liczyć na spalanie dużo mniejsze. Mysle ze jak zejdziesz przy tym piecu obecnie na 30 kg/doba to będziesz zadowolona.

Ja osobiście proponuje palić lub zrobic próbę na groszek nie eco tylko zwykły taki ok 40 mm uziarnienia.Jest w podobnej cenie jak miał.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mi może poradzić jak w takim piecu palić tradycyjnie ? czyli na ruszcie awaryjnym ? mam jeszcze tone orzecha z wesołej, no i rozpaliłam pięknie ładnie ale po włączeniu pompy co, temp sie utrzymuje w granicy 35 stopni a kaloryfery są tylko lekko ciepłe :/ co robie nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Od paru dni borykam się z ustawieniem pieca na miał. A wiec do rzeczy : piec 25 KW kotspaw, tłokowiec. Dom 200m, ocieplone ściany, brak cieplenia stropu. Ustawienia pieca :

czas pracy 40s

czas przerwy 50 s

praca w podtrzymaniu :

wentylator w podtrzymaniu dmucha 20 sekund co 1 min.

Piec dochodzi do zadanej temp 50 stopni w 8 min po czym przechodzi w stan podtrzymania i zostaje w nim na 7, max 8 min. Temp nie przekracza temp zadanej. Spada do 48 stopni i tak w koło macieju. Przez 2 doby piec spalił ok 100 kg miału o wartosci opalowej 24 MJ/kg. W popielniku pojedyńcze spieki i kawałki niedopalonego węgla w przważającej ilosci popiół szary, sypki. Jednak w obecnych temp na śląsku nie powinien tyle palic. Proszę o radę bo z braku chłopa w domu już mieszkam w kotłowni a jednak ciepło tam nie ma :/

Pozdrawiam Laura :)

pogrubiony tekst z Twojego pierwszego postu mówi ze piec osiąga zadana temperaturę 50^C

tekst zaznaczony na czerwono świadczy o prawidłowej pracy pieca (energia jest oddawana i musi zostać uzupełniona)

Z dalszego opisu wynika ze miał jest spalony w miarę przyzwoity sposób (wygląd popiołu)

Nic nie napisałaś jaka temperatura jest utrzymywana w budynku i czy palisz w sposób ciągły czy cykliczny (czy codziennie rozpalasz) odpowiedz na dwa ostatnie pytania może nam wyjaśnić czy to ~~100kg miału to dużo czy mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.