Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy to bedzie dzialac?


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

No ale w piecu jest caly czas paliwo,piec to Viadrus,60 st to tylko przykladowa temp,w tej chwili mam 70 st pompa sie wlancza-wylancza przy 65 st a temp spada do 54 st i zanim wzrosnie grzejniki sa zimne poza tym nawet jak przepompuje te 5 st to grzejniki sa cieple 10 cm od gory,reszta zimne.A w domu 19-20 st max

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest nowa i raczej tu nie bedzie bledu ogladalo to juz 3 fachowcow ktorzy naniesli tylko drobne poprawki,ale jezeli instalacja ma 250 litrow wody a kociol 44 litry przy 21 grzejnikach wypada po 2 litry na grzejnik nie liczac rurek,wiec chyba ten system zasilania pompa jest zly,moze jak bedzie pracowac caly czas bedzie dobrze,tylko czy ktos zetknal sie z tym ze pompa chodzi 24 H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty ja na twoim miejscu założyłbym głowice termostatyczne na większości grzejników ustaw temperaturę zadaną na grzejnikach i czekaj wiadomo, że w różnych pomieszczeniach będzie różna temp. w jednym szybciej osiągnie w drugim później, gdy osiągniesz temp. w kilku grzejnikach głowicę zamknął przepływ i ciepło zostanie przekierowane na inne grzejniki, natomiast jeśli chodzi o same grzejniki to na powrocie masz zaworki na klucz ampulowy, pozakręcaj je do końca a później odkręć max dwa obroty spowolni to przepływ i grzejnik będą ciepłe na całej powierzchni pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest nowa i raczej tu nie bedzie bledu ogladalo to juz 3 fachowcow ktorzy naniesli tylko drobne poprawki,ale jezeli instalacja ma 250 litrow wody a kociol 44 litry przy 21 grzejnikach wypada po 2 litry na grzejnik nie liczac rurek,wiec chyba ten system zasilania pompa jest zly,moze jak bedzie pracowac caly czas bedzie dobrze,tylko czy ktos zetknal sie z tym ze pompa chodzi 24 H

 

 

Jeśli moc kotła jest wystarczająca do powierzchni grzewczej, to sprowadż serwisanta aby wyregulował układ kotła i instalacji.Nie wiem jak wygląda instalacja,trzech fachowców wnosi poprawki i brak efektów.Z uwagi na fakt, że instalacja jest nowa należało by spełnić warunki gwarancyjne kotła.tj.osoba uruchamiająca kocioł musi mieć stosowne uprawnienia ,oraz zobowiązana jest do wystawienia świadectwa.To daje Ci podstawy do reklamacji w przypadku ewentualnych wad kotła.Czy na pewno instalacja jest prawidłowo zbudowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odbioru to nie bylo,moc grzejnikow wynosi 26 Kw a piec ma 32 Kw,co do zamontowania instalacji nikt z ogladajacych nie mial nic do zarzucenia,jedynie jako ze nie mam cwu to kazali usunac bajpas i zlikwidowac zawor roznicowy(woda sie gotowala krazac dookola w bajpasie),druga przerobka dotyczyla zbiornika wyrownawczego i to wszystko co zrobilem zle

Z pieca wychodzi rurka calowa i przy rozdzielaczach jest trojnik (dwa rozdzielacze:parter i pietro),potem redukcja na 3/4 i takimi rurkami do rozdzielaczy,z rozdzielaczy rurki alu-pex 16:2 ,odpowietrzniki sa

Centralne dzialalo w poprzednim sezonie od lutego do maja w miare dobrze,teraz kaplica

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obrębie kotła na paliwo stałe ,zarówno na powrocie jak i zasilenie powinny być utrzymane przekroje rur wychodzące z pieca.

Nie dopuszczalne jest zmniejszanie przekroi bezpośrednio przy kroćcach pieca,w szczególności przy piecach o większej mocy.Zmniejszenie przekroi należało zrobić po za układem pompowym.

W obecnej chwili straciłeś gwarancję ze względu na przekroczenie terminu ,od czasu zakupu jest 6miesięcy.Coś mi w tym układzie nie pasuje ,na odległość nic się nie zrobi.Zbyt mało wiem jak wygląda CO zrobione u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopuszczalne jest zmniejszanie przekroi bezpośrednio przy kroćcach pieca,w szczególności przy piecach o większej mocy.Zmniejszenie przekroi należało zrobić po za układem pompowym.

 

Tak sie zastanawiam na tym stwerdzeniem. Ogladając pompe np 25/40 kazdy zauważy ze kanał we wnetrzu pompy przekój ma zblizony do fi 22.

Tak więc jakie dla samej instalacji ma w tym miejscu znaczenie kiedy ta średnica bedzie zredukowana.

No a jezeli pompa jest np na powrocie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam na tym stwerdzeniem. Ogladając pompe np 25/40 kazdy zauważy ze kanał we wnetrzu pompy przekój ma zblizony do fi 22.

Tak więc jakie dla samej instalacji ma w tym miejscu znaczenie kiedy ta średnica bedzie zredukowana.

No a jezeli pompa jest np na powrocie??

 

 

Średnice rur przy kotłach na paliwo stałe, są uzależnione od ich mocy.Również mógłby producent kotłów wspawać np.1/2 c lub 1 c. ale nie może .Minimalna śred.rur w układzie otwartym przy kotle to 1 1/4 c.Chodzi o to aby woda bez większego oporu i przy dużej mocy kotła wyszła w układ CO.Redukcja rur ma znaczenie,przekłada się na utratę gwarancji.Nie można zaniżać przekroju rur na których zainstalowana jest pompa,przekrój rur nie może być mniejszy od przekroju śrubunku pomp,nie ma znaczenia gdzie znajduje się pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego powiedz czy zawsze ta pompa włacza sie przy tych temperaturach bojakies niescisłosci w twoim pytaniu ?

a tak nawiasem zeby miec komfort to ta pompa na dugim biegu 24 h musi chodzic podejzewam zemaszpezestawiony parametr załaczania pompy nasterowniku ale czekam nawyjasnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sterowaniem ciepłem za pomocą wyłączania pompy jest dziwny, u mnie pompa pracuje 24h/d , zużywa 60 W na drugim biegu , na piecu mam około 65 a ciepłem w domu steruję za pomocą zaworu 4D , teraz przy 2C jest 39 C na kalorferach , w nocy gdy spada do -5 zawór ustawia temperaturę na 43 , w domu jest od 20-21,5 i jest komfortowo a kaloryfery cały czas ciepłe , na dole również, w instalacji 400L. Palę dosypując co 12 h na dzień ok 10 kg , na noc 12-15 kg opału. Może pomyślisz o takim sposobie. U mnie pompa włącza się od 40 C ale to zdarza się co tydzień jak rozpalam po wyczyszczeniu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnice rur przy kotłach na paliwo stałe, są uzależnione od ich mocy.Również mógłby producent kotłów wspawać np.1/2 c lub 1 c. ale nie może .Minimalna śred.rur w układzie otwartym przy kotle to 1 1/4 c.Chodzi o to aby woda bez większego oporu i przy dużej mocy kotła wyszła w układ CO.Redukcja rur ma znaczenie,przekłada się na utratę gwarancji.Nie można zaniżać przekroju rur na których zainstalowana jest pompa,przekrój rur nie może być mniejszy od przekroju śrubunku pomp,nie ma znaczenia gdzie znajduje się pompa.

 

Witam,

 

Średnice króćców wlotu i wylotu z kotła są dobrane według tego by przy maksymalnej mocy kotła podłączonego do układu grawitacyjnego woda przechodząca przez króciec nie była dławiona uniemożliwiając odbiór mocy. Widziałem kotły uznanych producentów o króćcach 1", oczywiście odpowiednio mniejszej mocy. A odnośnie gwarancji - żaden znany mi producent nie zaniża z tego tytułu gwarancji na swoje wyroby. A dlaczego nie można zaniżać przekroju rur, gdzie jest zainstalowana pompa? Albo wtedy masz obieg grawitacyjny albo go tracisz i taki finał.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Moim zdaniem sterowaniem ciepłem za pomocą wyłączania pompy jest dziwny, u mnie pompa pracuje 24h/d , zużywa 60 W na drugim biegu , na piecu mam około 65 a ciepłem w domu steruję za pomocą zaworu 4D , teraz przy 2C jest 39 C na kalorferach , w nocy gdy spada do -5 zawór ustawia temperaturę na 43 , w domu jest od 20-21,5 i jest komfortowo a kaloryfery cały czas ciepłe , na dole również, w instalacji 400L. Palę dosypując co 12 h na dzień ok 10 kg , na noc 12-15 kg opału. Może pomyślisz o takim sposobie. U mnie pompa włącza się od 40 C ale to zdarza się co tydzień jak rozpalam po wyczyszczeniu kotła.

 

Witaj,

 

No i masz bardzo dobrze i komfortowo - u mnie instalacja i pompa działa podobnie. Jedynie zawór czterodrożny jest przestawiany za pomocą sterownika. Sterowanie ciepłem za pomocą załączania i wyłączania pompy jest zapożyczone z kotłów gazowych i zastosowane w kotłach z podajnikami ( z możliwością ominięcia ). Nie lubię takich układów bo nie lubię zimnych grzejników i zimnych ścian więc także nie proponuję ich nikomu. Dużo lepsze jest ogrzewanie ciągłe niskimi temperaturami niż dogrzewanie wysokimi.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hopie ustaw sobie załączenie pompy CO na 35 stopni i nie martw się tym że ona pracuje 24 godziny a nawet jak 5 miesięcy będzie pracować cały czas to jej się nic nie stanie. A w takim układzie jak opisujesz to jak dogrzejesz do temperatury zadanej w pomieszczeniu i potem pompa się wyłancza a dopiero się znów złącza jak temperatura ci spadnie w pomieszczeniu to za diabła tak szybko nie zagrzejesz instalacji. Pompa ma pracować na grzejnikach termostaty a dokładnie na dom masz ustawiać temperaturę zaworem 4D i to cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.