Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ranking Kotlow

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   M1987

M1987

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 październik 2013 - 21:30

Witam, ma moze ktos dostep do jakiegos ranking kotlow z podajnikiem slimakowym na ekogroszek? Jakie firmy sa godne polecenia oraz czy moglby ktos polecic jakis piec z podajnikiem na ekogroszek 15-16kw?

Użytkownik M1987 edytował ten post 04 październik 2013 - 21:54

• 0

#2 OFFLINE   M1987

M1987

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 październik 2013 - 22:32

jak oceniacie:
Defro duo 15kw i ogniwo eko plus 16kw?
  • 0

#3 OFFLINE   wuwok

wuwok

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 05 październik 2013 - 18:15

Witam . Posiadam kociołek ogniwo eko plus 16kw i ja jestem zadowolonym użytkownikiem. Jaki metraż domu masz ze chcesz 16kw?Atuty mojego pieca to możliwość spalania gorszej jakości eko i miału ,duża sprawność ,sterownik który jest praktyczny i dla nie zawansowanego palacza na początek idealny. Do uwag to czyszczenie piecyka nie każdemu się podoba z powodu budowy piecyka[kanały pionowe ]. Leczy nie tylko ja potwierdzę ze tragedii nie ma :) .Piec węglowy wiec palenie "brudne"pyl kurz zawsze będzie.Odnośnie sadzy w piecyku napisze tylko ze wiele zależny od dopasowania piecyka do budynku [dobry niewielki zapas mocy] ,prowadzenia kotła,paliwo [jakość,suche czy wilgne].
Odnośnie Defro mogę tyle powiedzieć ze koledzy po kupili defro duo i.....................pala w nich drzewem :D .Oglądałem i na wygląd solidne piecyki

Użytkownik wuwok edytował ten post 05 październik 2013 - 18:37

• 0

#4 OFFLINE   zbigmaz1

zbigmaz1

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.

Napisano 05 październik 2013 - 20:57

Witam, ma moze ktos dostep do jakiegos ranking kotlow z podajnikiem slimakowym na ekogroszek? Jakie firmy sa godne polecenia oraz czy moglby ktos polecic jakis piec z podajnikiem na ekogroszek 15-16kw?

Na innym forum był nie tak dawno przeprowadzony taki ranking, jednym się podobał innym nie. Poczytaj i sam oceń co o tym sądzisz.
Link do tamtego rankingu http://forum.murator...ł-na-ekogroszek
Ja mogę polecić to co mam w swojej stopce, czyli to co sam używam.
  • 0

https://esterownik.pl/sterownik/3909

RBR Ekouniwersal 17kW,sterownik eCoala,ekogroszek,palnik ekoenergia,320m2 18,5x10,5 piętrowy,1/2piwnica,1933budowy,styro dwie ściany 5cm,dwie 10cm,bufor1000L

#5 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 05 październik 2013 - 22:31

Przytoczony ranking podsumuję tak : Napisz kto jest Twoim idolem i dlaczego właśnie W.I.U. Lenin.
  • 0

#6 OFFLINE   zbigmaz1

zbigmaz1

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 06 październik 2013 - 08:03

Szybko czytasz :P
  • 0

https://esterownik.pl/sterownik/3909

RBR Ekouniwersal 17kW,sterownik eCoala,ekogroszek,palnik ekoenergia,320m2 18,5x10,5 piętrowy,1/2piwnica,1933budowy,styro dwie ściany 5cm,dwie 10cm,bufor1000L

#7 OFFLINE   TIMON120777

TIMON120777

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 2488 postów

Napisano 06 październik 2013 - 09:40

nie ma rankingu
na forach jest odsetek użytkowników
większość nie zagląda z wielu względów
zatem takie zestawienia to tylko sugestie jednej lub kilku grup w zależności od ich siły przebicia na danym forum.
wiele razy już pisałem o tym jaki kocioł jest najlepszy.
to taki który spełnia oczekiwania użytkownika na każdym polu
sterowanie
obsługa(czyszczenie, zasyp)
spalane paliwa
czasem wpływ na decyzję mają rozmiary(kotłownia mała ogranicza wybór)
oraz kolor- sa tacy co za chiny ludowe nie wstawią czerwonego np a inny zielonego nie lubi.
każdy ranking będzie odzwierciedlał jedynie siłę w jakiej użytkownicy danych modeli sa obecni na forum a nie faktyczne zalety i wady kotłów.
taki ranking może jedynie wskazać trend odnośnie paliw palników i sterowań. nigdy nie wskaże prawdziwego lidera
  • 0

TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ Cobra
PORADNIK DOBÓR KOTŁA  

CZĘSTO CZYSZCZĘ ROZMOWY- NIE ZNACZY TO ŻE KOGOŚ IGNORUJĘ WIĘC PISAĆ ŚMIAŁO

#8 OFFLINE   M1987

M1987

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 październik 2013 - 15:30

Witam . Posiadam kociołek ogniwo eko plus 16kw i ja jestem zadowolonym użytkownikiem. Jaki metraż domu masz ze chcesz 16kw?Atuty mojego pieca to możliwość spalania gorszej jakości eko i miału ,duża sprawność ,sterownik który jest praktyczny i dla nie zawansowanego palacza na początek idealny. Do uwag to czyszczenie piecyka nie każdemu się podoba z powodu budowy piecyka[kanały pionowe ]. Leczy nie tylko ja potwierdzę ze tragedii nie ma :) .Piec węglowy wiec palenie "brudne"pyl kurz zawsze będzie.Odnośnie sadzy w piecyku napisze tylko ze wiele zależny od dopasowania piecyka do budynku [dobry niewielki zapas mocy] ,prowadzenia kotła,paliwo [jakość,suche czy wilgne].
Odnośnie Defro mogę tyle powiedzieć ze koledzy po kupili defro duo i.....................pala w nich drzewem :D .Oglądałem i na wygląd solidne piecyki

Co do metrazu to w przyblizeniu 260m2 z garazem, ktory sam zajmuje okolo 60m2 ale tez bedzie ogrzewany + musze doliczyc do tego moc na podgrzanie wody (okolo150l), wydaje mi sie ze 15kw bylby badziej optymalny ale cena defro troche powala.
  • 0

#9 OFFLINE   wuwok

wuwok

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 08 październik 2013 - 19:56

Powiem tak, podstawa palnik 2 generacji !!! 15-16kw żadna różnica.Nie chce cie namawiać na to co ja mam bo uważam ze powinieneś sam wybrać.Zaleta mojego pieca ze jest przebadany z każdej strony.Sterownik tez niezły!! o defro nie myślałem w ogóle z powodu ze od razu wiedziałem ze piec mam mieć z eCoalem.Poza tym cena defro porażka :( .I palniki maja do dobrego eko :(

Poczytaj o Ogniwo Eko Plus, Rbr a także o Skampach. Dwa pierwsze maja eCoala a ostatni Bruli lub inny sterownik [tu producent daje kwestie wyboru ]
  • 0