Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Ekogroszek Lepszy.


LukasTD

Rekomendowane odpowiedzi

witam gdzie sa takie ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie jak za odpad produkcyjny to cena masakra .....

Dlaczego uważasz że to odpad produkcyjny ?

Dzwoniłem wczoraj po prawie wszystkich składach w Piotrkowie i okolicach i te ekogroszki były jednymi z najdroższych. Jak było coś droższego to sprzedawca nie wiedział skąd jest ten opał, "ale na pewno ma cos około 30kj".

 

A tak poza tym to wziąłem na próbę dwa worki tego eko z Chwałowic i wygląda że pali się dobrze.

W Piotrkowie to ogólnie jest kosmos z tymi składami węgla. Można kupić coś niewiadomo jakiego pochodzenia i jakiej mocy za cenę w granicach 900zł, albo jakiegoś czecha. Tylko na tych dwóch składach powiedzieli skąd jest ten węgiel.

 

Wesoła

 

Jest sens płacić 50zł więcej na tonie za węgiel z wesołej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Brzegu tez nie pokaza zadnych dokumentow na opal a w rzucone bobrek czy wujek to nie wierze i nic mi to nie mowi. Jedynie czech to wiem, ze jest Most Komorany i taki biore po 520 tona. Szybko sie spala ale i jest tani. W zeszlym roku udalo mi sie kupic polski, co tez niezle przelecial przez kociol tylko, ze za 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to wziąłem na próbę dwa worki tego eko z Chwałowic i wygląda że pali się dobrze.

No to go bierz, po co komplikować sobie życie? To zwykły groszek 5-25 mm oferowany luzem na KWK Chwałowice po 664zł/tonę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu pieklorz chwalowicki 960 zł za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że to odpad produkcyjny ?

Dzwoniłem wczoraj po prawie wszystkich składach w Piotrkowie i okolicach i te ekogroszki były jednymi z najdroższych. Jak było coś droższego to sprzedawca nie wiedział skąd jest ten opał, "ale na pewno ma cos około 30kj".

 

A tak poza tym to wziąłem na próbę dwa worki tego eko z Chwałowic i wygląda że pali się dobrze.

W Piotrkowie to ogólnie jest kosmos z tymi składami węgla. Można kupić coś niewiadomo jakiego pochodzenia i jakiej mocy za cenę w granicach 900zł, albo jakiegoś czecha. Tylko na tych dwóch składach powiedzieli skąd jest ten węgiel.

 

 

 

Jest sens płacić 50zł więcej na tonie za węgiel z wesołej ?

Jest sens bo jest mniej więcej o te 50 zł mocniejszy, a co najważniejsze ma 2x mniej popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem w 3 hurtowniach. Ten węgiel nazywa się pieklorz chwalowicki. http://ekogroszek-wr...pl/images/b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawany we Wrocławiu jest pakowany przez carbostal i nazywany jest handlowo jako ognisk zielony. Znalazłem dokładny opis tego produktu zaczerpnięty ze strony składu węgla na tęczowej EcoPieklorz (nazwa handlowa - Ognik zielony) powstały na bazie węgla z kopalni KWK "Chwałowice" uszlachetniany węglem z kopalni "Ziemowit". W kopalni "Chwałowice" wyczerpały się pokłady węgla o niskiej spiekalności z którego był produkowany Pieklorz chwałowicki. Obecnie wydobywany węgiel chwałowicki nie nadaje się do produkcji ekogroszku, posiada zbyt wysoką spiekalność. Wzbogacanie i uszlachetnianie węgla z Chwałowic węglem z KWK "Ziemowit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.