Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa kotłownia na ekogroszek


arkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Planuję zakup kotła do nowego domu :

- komfort Eko 15 marki Defro

- dom parterowy pow. użytkowa 100 m + garaż 30 m w którym grzejnik płytowy 600/1400

- w domu 10 grzejników podpiętych w jeden rozdzielacz

- żadnej podłogówki

- w kotłowni +poziomy bojler 140 l

- dwie pompy obiegowe co +cwu

- dom dobrze ocieplony

 

Oto moje dylematy :

- chcę podpiąć sterownik z algorytmem pid

- czy w tej sytuacji wpinać zawór trójdrogowy czy czterodrogowy czy żadnego

- jak najlepiej wykonać tą kotłownię

 

Bardzo proszę o rzeczową pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i dziękuję za odpowiedź ! Szczerze powiedziawszy to już pogodziłem się z faktem ,że nikt nie odpisze .

Co do mocy kotła , to według producenta ten kocioł powinien obsłużyć większą powierzchnię niż ma mój dom . Z drugiej strony nie chcę przewymiarować kotła i dusić go niepotrzebnie . Ale jeśli masz jakieś konkretne argumenty odnośnie zwiększenia mocy kotła , to bardzo chętnie przyjmę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Arkar na takim metrażu taki kocio w zupełności Ci wystarczy, biorąc nawet pod uwagę grzanie CWU, ja osobiście z własnego doświadczenia zastosował bym zawór 4D, co do PID to Ci nie podpowiem, bo taki sterownikiem się nie bawiłem. Wykonaj to na dwóch pompach + cyrkulacja spokój komfort i wygoda sam wiem co to znaczy. A układ dodatkowo zabezpieczył bym inhibitorem korozji.Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pid jest bardzo dobry - super, kiedy używasz go w zakresie 30-80% mocy kotła, zwłaszcza poniżej 20% mocy może się motać, on się uczy sam jak utrzymać temperaturę kotła, ale przy małym odbiorze mocy trochę ciężko idzie mu ta nauka. Przemyśl może RK 2006, albo może ktoś poleci jakiś porządny i łatwy w obsłudze sterownik?

Jeśli chodzi o zawór - tak koniecznie i to czterodrożny - oszczędność kotła i możliwość regulacji temperatury zasilania.

Co do trzeciego dylematu nie rozumiem o co Ci chodzi - chcesz projekt?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za rozkręcenie tematu .

Co do trzeciego problemu , to oczywiście jeśli potraficie mi podać schemat to będę wdzięczny .

chciałbym nie popełnić żadnego błędu , stąd moje prośby . Interesują mnie szczegóły : gdzię wpinać pompy zawór 4d , gdzie zawory odcinające ... Jednym słowem traktujcie mnie jak zieleniaka w tych sprawach .

Co do cyrkulacji - odpada , bo instalacja już leży i nie była dopięta cyrk.

Może macie doświadczenie w temacie zasobnika c.w.u. Korci mnie jakiś dwupłaszczowy pionowy , to chyba niezłe rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Planuję zakup kotła do nowego domu :

- komfort Eko 15 marki Defro

- dom parterowy pow. użytkowa 100 m + garaż 30 m w którym grzejnik płytowy 600/1400

- w domu 10 grzejników podpiętych w jeden rozdzielacz

- żadnej podłogówki

- w kotłowni +poziomy bojler 140 l

- dwie pompy obiegowe co +cwu

- dom dobrze ocieplony

 

Oto moje dylematy :

- chcę podpiąć sterownik z algorytmem pid

- czy w tej sytuacji wpinać zawór trójdrogowy czy czterodrogowy czy żadnego

- jak najlepiej wykonać tą kotłownię

 

Bardzo proszę o rzeczową pomoc !

 

Witam

Posiadam sterownik z PID Ognik Plus, co prawda mam piec HEF EKO PLUS U 18KW i jestem z tego sterownika bardzo, bardzo zadowolony. Co prawda na poczatku mialem problemy, piec wygasal. Ale jak sie okazało wina nie lezała po stronie sterownika pieca tylko sterownika pokojowego EUROSTER 2005. Mialem ten sterowmik podpiety pod sterownik pieca i nie zdawało to ogzaminu. Po odłaczeniu, wyeliminowaniu sterownika pokojowego piec sprawuje sie bardzo dobrze. Utrzymuje stała temperature i spalanie jest na dobrym poziomie-ok 18kg groszka przy obecnych temperaturach na dobe. Zaznaczam ze nie uzywam cwu, poniewaz dom stoi pusty. Mysle ze najwiekszym plusem tego sterownika jest to ze nie trzeba kombinowac z ustawieniami. Sterownik ustawia sobie wszystko sam. Pod sterownik jest rowniez podpieta pompa cwu i na sterowniku ustawia sie tem. cwu. Jest mozliwosc ustawienia priorytetu cwu lub co lub obydwu naraz. Polecam ten sterownik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.