Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Potrzebuje Dokupic Sterownik Do Pieca Ogniwo S6Wc


biart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zwracam się zapytaniem do fachowców.

Posiadam piec Ogniwo S6wc 1.1 - 13 Kw, piec jest połączony z grzejnikami Konwekcyjnymi Lech dolne zasilanie instalacja jest wykona w miedzi fi 22 , fi 18, fi 15.

Kiedys miałem instalacje gazowa piec termet 10KW stad taka instalacja. Obecnie piec jest zakręcony i z niego nie korzystam.

Zamontowalem piec ogniwo w 2008r.od tego czasu z pieca gazowego nie korzystam

Grzejniki te aby zagrzac dane pomieszczenie i uzyskac 20 stopni w pomieszeniu musza być zasilane temp. 85/75/20.

Calosc jest w obiegu otwartym zasilanym poprzez pompke , Brak możliwości uzyskania obiegu grawitacyjnego.

W calej instalacji jest ok. 20l wody(bez pieca) natomiast w piecu jest 30dm3.

Problem polega na tym ze nie mogę zasypac pieca( bądź nie potrafie ) tak jak inni użytkownicy i co 2 godz musze isc dołożyć do pieca. Zasypanie pieca powoduje ze woda zaraz się gotuje i wylewa zbiornikiem wyrównawczym.

W piecu pale drzewem i weglem orzech I i orzech II

Piec jest podlaczony do komina który jest za sciana wiec od pieca idzie rura ok. 80cm i dopiero jest w komin wpieta. Komin wykorzystałem (kiedys był do niego podlaczony piec kaflowy) Przekroj komina to jakies 13x13cm wys ok. 7,5m

W piecu pale tradycyjnie od dolu ,( nie próbowałem nigdy od gory)

Dolne drzwiczki popielnika regulowane sa miarkownikiem który jest ustawiony na ok. 65-70stopni.

Pompke posiadam z 3 predkosciami obrotowymi, niestety przelaczanie miedzy nimi odbywa się recznie (potencjimotr).

Zamontowalem dodatkowo dmuchawe ale sterowanie również odbywa się recznie.

W zasadzie to bardzo zadko z niej korzystam , tylko gdy jest slaby ciag w kominie zalacze na chwile by szybko rozpalic w piecu.

Zabezpieczeniem przed brakiem pradu jest zasilacz ups ,na 1 biegu pompki spokojnie 1,5 godz. Pracuje.

Zastanawiam sie nad wymiana pompki , chce zamontowac ta od pieca gazowego, gdyz będę robic remont lazienki i zmuszony jestem starego już termeta zdemotowac.

Pompka w termecie to Grundfos UPR 20 60 130 regulowana sterownikiem.

Chce dokupic również sterownik do pieca i podłączyć wlasnie ta pomke i dmuchawe.

Zwracam się z zapytaniem czy warto przechodzić na „elektronike” czy zostać przy miarkowniku ?

Przypomnę ze przy braku prądu i tak musze wygasić piec .

Chciałbym jeśli będzie taka możliwość w sterowniku aby przy np. wyższej temp ok. 85- 90stopni.

Załączany był wysoki bieg pompki, a przy wygaśnięciu pieca przy ok. 35 stopniach wyłaczana była całkowicie. Obecnie chodzi cały czas i pobiera prąd

Jaki sterownik dokupić do tego pieca i ewentualnie jak to wszystko ogarnąć , z Elektroniki całkiem dobrze sobie radze wiec nie będę mieć z tym problemów, bardziej nurtuje mnie co wybrać tak aby to wszystko zkąpletować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik producent Frisko typ MR65 Zefir.

Pompka producent Grundfos typ Alpha 2. 25/40 180

 

Pal od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.