Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Grzejniki Stalowe Nie Grzeją A Stare Żeliwne Tak....


piogor82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Jestem w trakcie remontu starego domu budowanego w latach 50-tych, stwierdziłem że wymienie grzejniki bo na te stare żeliwne nie da się już patrzeć. Rok temu wymieniłem jeden w kuchni i już on praktycznie nie grzeje, pomyślałem że może jest za mały na dość sporą kuchnie. W tej chwili wymieniłem 3 grzejniki i jast dokładnie to samo. Są poprostu letnie a stare grzejniki żeliwne grzeją jak szalone :) Oczywiście grzejniki były odpowietrzane, woda dolewana. Rura przy wejściu jest gorąca przy wyjściu zimna. Moje podejrzenia są takie że ta stara instalacja jest mocno zasyfiona i przez te cienkie rurki w nowych grzejnikach ta woda nie przechodzi. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić lub chciałby się podjąć tego zadania proszę o kontakt. (Warszawa) 509940596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiedziałem, że w Warszawie też mają telefony na 509...

Nowe grzejniki stawiają większy opór niż stare i przez to woda woli sobie starymi pomykać a nowe to tak tylko trochę.

Instalację trzeba zrównoważyć poprzez ograniczenie przepływu przez wszystkie grzejniki stare (zrobić kryzowanie).

Zapewne nie masz tam głowic termostatycznych umieszczonych na zaworach z nastawą wstępną.

Założenie ich byłoby chyba najlepsze, choć pewnie nie tanie.

Poczytaj o kryzowaniu i zaworach z nastawą wstępną to Ci się wyjaśni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.