Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedrożny Komin – Jak Można Zamordować Kocioł W 2 Sezony Grzewcze


Gość Hydra1976

Rekomendowane odpowiedzi

No, Vlad prawie upolowałeś tego Yeti, bierz flintę i jedź do piwnicy kolegi sarzyka, tam siedzi wielkie , tłuste YETI. :D :lol: :lol:

Podobno kobiety lubią futro z Yeti, będzie jak znalazł dla Małżonki.

 

Pozdr.

 

Uważaj , aby cię amba nie pożarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zobacz jak wygląda prawidłowo prowadzony kocioł górnego spania. Żadnej smoły i nagaru, widać czyściutki szyber. Pracuje u mnie od września zeszłego roku. Cały poprzedni sezon szedł w zasadzie na węglu typu 33. Na okres letni wyczyszczony i zakonserwowany olejem. Na tym zdjęciu nie jest przemieciony od dwóch dni. Od tych dwóch dni idzie od rana do wieczora na paru kawałkach dębiny i flotokoncentracie z Marcela, temperatura na kotle 50-55 stopni. Na drugim zdjęciu bez lampy widać efekt spalania (wyżarzania się) flotu.

 

a jak wygląda komora spalania w Twoim kociolku. U mnie ta część wymiennika zawsze wygląda najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lysy1, tam pod tym puderkiem jest goła blacha, czy mi się wydaje? U mnie to daleko do takiego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, goła blacha. Tył lekko przejechałem szczotką, żeby pokazać że nie ma smoły i nagaru. Na ścianach jest tylko sadza z dwóch dni palenia. Kocioł staram się dokładnie czyścić raz w tygodniu, co akurat w SWK jest dość prostą czynnością ;).

Tak po dwóch dniach wyglądają drzwiczki, po zmiotce są jak fabrycznie nowe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szok, załamujesz mnie... :)

 

Nie może tak być, jutro zabieram się za mój mały projekt ulepszania hefa!

 

Łap plusa, bo trzeba trochę ogarniać temat, żeby pochwalić się takim spalaniem, jak dziwnie to może brzmieć, gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotle nie bylo nigdy mniej niz 55 stopni na powrocie.

Poprzedn kociol zgoda wieprz po dlugim ( 2 tyg) paleniu non stop zaczynal dymic i tylko dlatego wymienilem kociol.

Poprzedni kupiony przez wogole nie znajacych sie ludzi na gieldzie samochodowej za 2300zl dzialal ponad 10 lat na koniec go sprzedalem jeszcze sprawny w 100% za 500zl.

Bez zaworu 4d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz koniecznie jak się skończy, a z ciekawości czym paliłeś, podaj sortment i typ i z której kopalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szok, załamujesz mnie... :)

 

Nie może tak być, jutro zabieram się za mój mały projekt ulepszania hefa!

 

Łap plusa, bo trzeba trochę ogarniać temat, żeby pochwalić się takim spalaniem, jak dziwnie to może brzmieć, gratuluję!

eee to ja tez może się pochwale komorą spalania holzhaz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jedno a czesc z was swoje.

Przeciez pisze ze w miejscy gdzie sa wymienniki i jak wyczyszcze komore zaladunkowa to mam czysta gola blache.

Pisze tez ze te miejsce jest zdrowe blacha jest ok.

Problem jest tylko pod wymiennikiem spod kotla i okolice wyczystki.

A moze kociol jest zbyt sprawny i spaliny sa za zimne?

Ale co mnie to interesuje?

Kociol czyszcze dokladam paliwa i co mnie maja interesowac temp. Spalin?

Pale tylko i wylacznie weglem typ 31 z ziemowita orzech. Place za niego od 650 do 720.

Zadnego drewna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 ton srednio ok tona na miesiac moze trosze wiecej.

Jeszcze odnosnie wielkosci kotla do metrazu.

Od wczoraj od 21 mam ogien-zaladowalem kociol do polowy weglem dzisiaj do godziny 21 utrzymal sie ogien. Temp na kotle od 60-67stopni.

Na grzejnikach z krzywej wyszlo przy 11 stopniach 48 na grzejniki po calym dniu w doku 23 stopnie.

Jak widac moj dom potrzebuje ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio przez przeciętnie twój kocioł pracuje z mocą 5,5 kW

Jakie założenia przyjąłeś, że wyszło tak mało?

 

co stanowi ok 20% mocy nominalnej

a to oznacza, że w twoim kotle się nie pali tylko WĘDZI

Jak w 99,9% domów, w których stoją kotły zasypowe, a takie konsekwencje to jednak niecodzienny widok.

 

 

Spalanie jest relatywnie niskie, jak na wcześniej podane informacje, zwłaszcza, że ziemowit podaje na stronie tylko 25Mj, co może oznaczać, że sprawność spalania była dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ze problem z kotlem moze byc wina sprawnosci kotla.

Spaliny zimne. No ale ktos tak to zaprojektowal.

Z calym szacunkiem kolego vlad24 dla twojej wiedzy bo wiem ze jest ogromna ale...

Chcesz powiedziec ze na moj dom kupujac kociol z podajnikiem 9kW np. Mercury zebca to spokojnie tym ogrzeje dom?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł o mocy 27 KW ma wymiennik o powierzchni do tego odpowiedniej, jeżeli będzięsz palił na mocy 5KW siłą rzeczy spaliny będą bardzo wystudzone i kondensacja pewna. Możesz nawet jej nie zauważyć ale opisywane przez Ciebie uszkodzenia nie pozostawiają wątpliwości. Najsmutniejsze jest to, że płacąc 5 tyś. za kocioł pokrywasz między innymi koszty prawników producenta, którzy będą się z Tobą szarpać w sądzie w razie gdy sprawa tam trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szok, załamujesz mnie... :)

 

Nie może tak być, jutro zabieram się za mój mały projekt ulepszania hefa!

 

Łap plusa, bo trzeba trochę ogarniać temat, żeby pochwalić się takim spalaniem, jak dziwnie to może brzmieć, gratuluję!

Tu dwa zdjęcia z rana, kocioł przemieciony szczotką, bez żadnego skrobania, płomieniówki przeleciane, widać w niektórych miejscach lekkie naloty, ale w końcu to tylko kocioł. W głębi widać czyściutką przesłonę czopucha, której nie da się przeczyścić bez odkręcania rewizji:

 

 

P.S

Te naloty na wymienniku koloru Yeti, to to nie jest Yeti, a jakiś lekki nagarek we wgłębieniach. Lampa błyskowa jakoś tak dziwnie uwypukla kolory.

 

 

Kolego Sarzyk, nie chce mi się wierzyć, że zarżnąłeś tak kocioł paląc Ziemowitem. Tak się składa, że mam od wiosny 2.5 tony tego węgla i niemożliwym wydaje mi się uzyskanie takiego efektu przy jego spalaniu. Prędzej skłaniałbym się, że przyczyną może być źle spalany węgiel typu 33 z Halemby, którym z tego co wiem paliłeś, ewentualnie jakieś inne eksperymenty. Sterowniki, wentylatory, próby oszczędności w spalaniu za wszelką cenę często przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. W wielu przypadkach, a szczególnie w kotłach zasypowych proste rozwiązania okazują się w końcowym rozrachunku oszczędniejsze i skuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda i prawdą jest, że Ziemowit (również Piast, Janina i Sobieski) ma złote nacieki i zawartość siarki w granicach 1%, dla porównania Wesoła ma jej 0.5%, ale nie wydaje mi się, żeby mogło to mieć aż tak dramatyczny wpływ, zwłaszcza, że Piastem i Ziemowitem z racji ich popularności i dostępności pali pół Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci nie rozumie do kad zmierza takie labolatoryjne traktowanie sprawy.

Kupujesz nowe auto masz lac benzyne i jezdzic.

Czy ktos sie dla gwarancji interesuje czy tankowac na orlenie, lotosie czy bp?

Czy jezdzi tylko np. do 3 biegu bo auto ma najwieksza sprawnosc? NIE

kupujesz auto jezdzisz.

Kupujesz piec kupujezz normalnie dostepny wegiel w handlu i palisz jak wiekszosc ludzi w kotle.

Nie chce mi sie wnikac w zjawiska fizykochemiczne jakie zachodza w kotle bo ja tylko jestem uzytkownikiem koncowym -rezzta mnie wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wnikac w zjawiska fizykochemiczne jakie zachodza w kotle bo ja tylko jestem uzytkownikiem koncowym -rezzta mnie wali.

Więc przejdź na gaz.

 

Na kotle nie bylo nigdy mniej niz 55 stopni na powrocie.

Ciekawe, co Ty na to:

Witam mam piec CHT Logica 20-27kW na weglu orzech z Ziemowita pełny załadunek na 60 stopni pali sie ok 16 godz przy temp 50 stopni pali sie nawet do 24 godzin.

 

Podobno miał być sam Ziemowit?:

Pale tylko i wylacznie weglem typ 31 z ziemowita orzech.

A to co?:

Witam mam Logice 20-27kW wiem ze na sprawnośc maja na pewno wpłyt czystość kotła/wymiennika, opał ale jak sie to ma z tempratura.

Co można by było zrobić by efektownie spalać to co jest w kotle w moim przypadku orzech2 z kopalni pokój Ruda Śląska.

Czy palić na wyższej temp jak np. 60 stopni

Pozdrawiam

 

witam zobaczyłem doperio ze to z KWB Turów a nie z czech ale i tak ciesze sie ze na slasku dostałem gdzies brunat....

 

Mam tez pytanie cały zasyp wegla ok 50kg starczył na 4,5 GODZ!!! na piecy 65 w takim ustawieniu to na kamiennym jest ok 20 godzin.

 

z czym to mieszac by wyszło ekonomicznie z weglem kamiennym jesli tk to jaka proporcja albo z miałem z wegla kamiennego i tez pytanie o proporcje??

 

 

 

Bóg jeden wie, czym tam jeszcze paliłeś i w jakich warunkach? Jesteś na tym forum mistrzem komplikacji i problemów, założyłeś ponad 80 nowych tematów (!!!) i zadałeś jakieś dziesięć tysięcy pytań, niektórych tak infantylnych, że za przeproszeniem aż w d..pie szczypie. Do tego wprowadzasz swoimi deklaracjami innych użytkowników w błąd co pokazałem wyżej.

Prawda jest taka, że kocioł zarżnąłeś na własne życzenie, a teraz chcesz w to ubrać producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo to nie ma sensu ty wiesz swoje ja swoje.

 

Co do spalanego wegla wiadomo ze z poczatku próbowałem wegla z kilku kopaln.

Nastapił problem z zawieszaniem paliwa w komorze załadunkowej co skutkowałem komunikatem "fuel" mimo ze paliwo bylo tylko sie zawieszało nad paleniskiem.

Doszewdłem ze wegiel jaki mam to typ 33 i nie jest zalecany do tego kotła wiec szukałem typ 31 a ze wszystkie rudzkie kopalnie maja 33 było to troche utrudnione.

Znalazłem skład wegla "Major" z Zabrza ktory ma wegiel z Ziemowita i tak od jak sie nie myle 2 zim pale tylko weglem z Ziemowita.

Podobnie z temperatura z poczatku próbowałem róznych ustawien ale po zakupieniu sterownika ST431 do sterowania zaworem 4D mam na kotle ustawione nie mniej niż 60 stopni co daje na powrocie 55-57 stopni.

Jak zima idzie w temp -20- 25 stopni to podwyzszam temp na kotle od 70-80 nawet ale to sporadycznie.

 

Racje masz z tym ze napisałem "Na kotle nie bylo nigdy mniej niz 55 stopni na powrocie." było to sporadycznie przez krótki okres czasu.

 

Ten cytat "Jesteś na tym forum mistrzem komplikacji i problemów, założyłeś ponad 80 nowych tematów (!!!) i zadałeś jakieś dziesięć tysięcy pytań, niektórych tak infantylnych, że za przeproszeniem aż w d..pie szczypie." uważam za nieodpowiedni myslałem ze po to jest forum by pytac, szukac odpowiedzi.Jak kupiowałem kocioł a szukałem go 2-3 lata propaganda na forum robiła swoje głownie najbardziej polecane kotły tamtego czasu to Cichewicz Logica i Kostrzewa Warmet jescze wtedy chna SDS Ceramic sie nazywał.Wybrałem to co wybrałem no coz ogolnie kocioł ok na dugo wystrczas zasyp paliwa w polaczeniu z 4d, niewygodny do czyszczenia no i te mankamenty ktore wyszly.Teraz widze moda na kotlu gornego spalania i palenie od góry.

za chwile to tez juz bedzie be a wymysla co inngo. Prosze nie sugerowac ze moim celem jest szkalowanie fimy Cichewicz ja tylko opisuje to co przytrafiło sie mi i odpowiadam za to co pisze w 100%.

Prosze sciagnac instrukcje do kotła logica ze strony cichewicz to wyskoczy " Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (12)", Oczywiscie producent nie daje wersji drukowanej. Do kotła nie ma narzedzi do obsługi a ze kocioł jest głęboki wymaga to wykorzystanie narzedzi innych niz powszechnie dostepnym w marketach budowlanych. Niby nie po to kupuje piec by iec szczotki itd... ale to swiadczy o producencie.

Ostatnio montowałem u rodzicow kocioł viadrus u 22 do kotła było wszystko wraz ze szczotka i szufladka na popiół.

 

Prosze też spojrzec na spaw na tym zawiesiu z rusztu - chyba nie tak powinien wygladac.

 

no i jeszcze "Prawda jest taka, że kocioł zarżnąłeś na własne życzenie, a teraz chcesz w to ubrać producenta. " Jesli myslisze ze wydajac 10tys zl (cena kotla i osprzetu, rury itd potrzebne do montazu} sam sobie celowo uszkadzam kociol to nie wiem jak mam Cie zrozumiec.

Powołujac sie na twoja wiedze napisze prosze jak NALEŻY w tym kotle palić.

Tylko kocioł bez przeróbek tak jak inżynierowie z CHt wymyslili. Jak w nim palic by kocioł nie szedł na 5kW tylko na 27kW.

By nie kondensowała sie para wodna. Prosze nie pisac by palic na 90stopni bo nie mam bufora - nie jest wymagany przez producenta kotła.

 

Za pomoc z gory serdecznie dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.