Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Remont Instalacji


ini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym wymienić instalację grzewczą w domu jednorodzinnym, przejrzałem forum, poczytałem i dalej nie wiem na co się zdecydować, z stąd prośba do Was o doradzenie jaką instalację zrobić.

Powierzchnia użytkowa ogrzewana to około 320m2 piwnica w stopni minimalnym 2 grzejniki małe, parter i piętro po 150 m2 . Dom z lat 80, typowy: pustak, przerwa, cegła. Dom na dzień dzisiejszy nie ocieplony, może kiedyś. Wymienione okna kilka lat temu, dosyć szczelne. Reszta nie modernizowana. Ogrzewanie w tej chwili to: kocioł Protech STK 32kw, otwarte, grawitacyjne, żadnych zaworów itp, woda cwu grzana przepływowym ogrzewaczem gazowym, punktów poboru ciepłej wody 5 z tego 3 dosyć często użytkowane, czasami razem, rodzinna 5 osobowa.

Chciałbym założyć piec z podajnikiem i dodatkowo gazowy kondensacyjny, miejsca w kotłowni, czy też w piwnicy jest dużo, kominów wolnych które można wykorzystać dużo. Z piwnicy ogrzewanie muszę wyprowadzić co najmniej w 2 pionach jeden z jednej strony domu a drugi z drugiej strony domu, również marzyła by mi się dodatkowo podłogówka w łazienkach.

Proszę was o rade z jakiego materiału zrobić ogrzewanie, jakie piece, czy otwarte czy zamknięte ogrzewanie itd. Z góry dziękuję za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być taka kolejność:

0. Sprawdzić czy wszystkie okna w piwnicy mają szyby. Jeżeli nie to uzupełnić.

1. Dokończyć wymianę lub wymienić okna we wszystkich mieszkaniach w budynku.

2. Wymienić drzwi do budynku.

3. Wymienić okna na klatce schodowej.

4. Wymienić drzwi do piwnicy.

5. Docieplić strop między ostatnim mieszkaniem, a strychem.

6. Docieplić budynek od zewnątrz.

7. Docieplić strop piwnicy.

8. Wymienić kocioł o ile będzie taka potrzeba.

8a. Wymienić instalacje CO o ile jest taka potrzeba.

9. Wymienić pokrycie dachu o ile będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonasz punkt 6 to koszty w punkcie 8 będą niższe, bo będzie potrzebny kocioł o mniejszej mocy.

Jak wykonasz punkt 6 to koszty w punkcie 8a będą niższe, bo będziesz potrzebował grzejników o niższej mocy i prawdopodobnie mniej rurek, złączek itp. Koszty montażu też mogą być niższe.

Jak wykonasz punkt 6 to koszty ogrzewania będą niższe, bo będziesz potrzebował mniej paliwa, lub nic nie zaoszczędzisz na paliwie ale poprawi się komfort cieplny w domu.

 

Kolejność wykonywania termomodernizacji nie jest przypadkowa, zwróć uwagę na wyrażenie "o ile będzie taka potrzeba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym wymienić instalację grzewczą w domu jednorodzinnym, przejrzałem forum, poczytałem i dalej nie wiem na co się zdecydować, z stąd prośba do Was o doradzenie jaką instalację zrobić.

Powierzchnia użytkowa ogrzewana to około 320m2 piwnica w stopni minimalnym 2 grzejniki małe, parter i piętro po 150 m2 . Dom z lat 80, typowy: pustak, przerwa, cegła. Dom na dzień dzisiejszy nie ocieplony, może kiedyś. Wymienione okna kilka lat temu, dosyć szczelne. Reszta nie modernizowana. Ogrzewanie w tej chwili to: kocioł Protech STK 32kw, otwarte, grawitacyjne, żadnych zaworów itp, woda cwu grzana przepływowym ogrzewaczem gazowym, punktów poboru ciepłej wody 5 z tego 3 dosyć często użytkowane, czasami razem, rodzinna 5 osobowa.

Chciałbym założyć piec z podajnikiem i dodatkowo gazowy kondensacyjny, miejsca w kotłowni, czy też w piwnicy jest dużo, kominów wolnych które można wykorzystać dużo. Z piwnicy ogrzewanie muszę wyprowadzić co najmniej w 2 pionach jeden z jednej strony domu a drugi z drugiej strony domu, również marzyła by mi się dodatkowo podłogówka w łazienkach.

Proszę was o rade z jakiego materiału zrobić ogrzewanie, jakie piece, czy otwarte czy zamknięte ogrzewanie itd. Z góry dziękuję za odpowiedź,

Kolego jaki jest powód wymiany instalacji która grzeje, kocioł kondensacyjny jak najbardziej zamontować ,zaizolować strych i wymiennić okna ,czy li to co powiedzieli koledzy wcześniej,a co do instalacji to jak chcesz możesz mieć otwartą możesz zamnkietą ,osobiście uważam że otwarta jest dużo lepsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Emus na pewno masz rację ale z względu że potrzebuję wyremontować dom pierwsze od środka i niestety taka kolejność musi być, ocieplenie później, co do okien są w porządku, nie trzeba wymieniać, zostały niedawno wymienione. Instalacja do wymiany dlatego że ma 30 lat i nie wiadomo ile jeszcze wytrzyma więc wole wymienić przed remontem w środku domu, poza tym duża pojemność wodna a w takich temperaturach jak teraz chciałbym grzać gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.